Páteční flash hra a schůzka se smrtí

Je pátek. Znáte-li někoho, kdo v pátek skutečně (mentálně) pracuje, zvedněte ruku… Protože se nikdo nehlásíte, nezbývá mi než konstatovat, že malá sobota, kopr, sako.

Korporátu znalí pionýři si jen lehce odfrknou při pomyšlení, že by běžný pátek nezahrnoval kopr, sako či dopolední kávu se čtením novin, popřípadě delší partii kulečníčku. Pokud tedy také nemáte příliš do čeho píchnou (ať již obrazně či přeneseně), můžete se na pár chvil zabavit jednoduchým klikáním v lehoulince návykové jednoduché hře Sieger.

To bychom měli. Hodina uplynula a vy můžete číst dále. Kolik jste měli skóre? Ale to přeci není důležité. Podstatné je, že jste každou úroveň opakovali mnohdy až patnáctkrát jen abyste dosáhli zlatého hvězdičkovitého ohodnocení. Ty červené a šedivé totiž kazí obraz celého vašeho dopoledního snažení; vaše houževnatost v dosažení kýženého cíle je tedy pochopitelná. Kdyby to tak mohl vidět váš šéf – to zapálení, ten entuziasmus! Jistě by přehodnotil formu dosavadního způsobu motivace.

Tak to už prostě chodí. Mě dnes přišel e-mail s žádostí o schůzi. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, takové zprávy mi běžně chodí a zvykl jsem si je filtrovat automaticky jako SPAM. Čas od času však nějaká mrška projde a neb tato nebyla výjimkou, musil jsem se jí věnovat. Inu otevřel jsem zprávu a co nevidím: SMRTKA! Ano přátelé, Žydrius Smrtka si mě pozval na meeting či šůzi, chcete-li! Zprávu jsem pochopitelně vytiskl, obřadně zapálil, popel obřadně usušil ve stínu břízy, abych jej mohl v podvečer obřadně zničit ve skartovacím zařízení. Nic jsem neponechal náhodě.

Není bez zajímavosti, že vychytralost smrtek v našem okrese nezná mezí – schůze se měla konat v pražské pobočce! Smrtka vědoma si statistiky úmrtnosti na D1 si to moc dobře spočítala. Vyčůrané! Ale já se nedal, jak vidíte, tentokráte mi to vyšlo. Ale malinko mám obavy, co bude příště – zvolí smrtka jiný komunikační kanál? Pošle mrtvého holuba? Či snad živou hlavu koně? Popřípadě jen jeho zbytek a hlavu si ponechá? A co na to jan tleskač jako obvykle nikoho nezajímá. Chm!

Share

2 Responses to “Páteční flash hra a schůzka se smrtí”

  1. Smrtka me vskutku nezajímá, ale zajímalo by mě, jestli Ti čistě náhodou nezbyla ještě jedna Krowka … 😉

  2. Koincidentně ano! 🙂 Co za ni?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *