Nemějte obavy, nejedná se o palčivou bolest při nykturii, kterou lze nedopatřením zakoupit v jisté temné uličce na lidické za kč 450. Kdepak. Říká se, poctivého nepálí, ale empiricky jsem mrzutě zjistil, že toto rčení v sobě skrývá zhruba tolik pravdy, co Stephen Hawking akrobatických a pěveckých kousků. Věc se má tak, že včera jsem si ke dvěma grilovaným odpeřeným drůbežím tělům bez hlav (držím dietu) otevřel jednu celou 400g sklenici nakládaných ostrých feferonek, bezuzdně jednotlivé kusy naplnil pikantní domácí pomazánkovou směsí a bezostyšně takříkajíc sežral.

No… A musím veskrze konstatovat, že nejen nepoctivého vskutku pálí! Tak.

Leč, o tom jsem hovořiti ni písmenek seskupovati nechtěl. Hlavní téma posledních dní – finanční světovou a bůhvíjakou krizi – úspěšně překonal muž, který s letadlem Airbus A-320 havaroval v New Yorku. Ano, totéž město, které hostilo neméně úspěšná přistání nekolik let zpátky. Tentokrát je však událost poněkud veselejší, protože zmíněný muž není muslim, proto je údajně celou zemí považován za hrdinu! A to nepochopitelně i přesto, že měl po ohledání všech nemrtvých dokonce záporné skore (-155). Skvostné.

Ale zpět k finanční krizi. Podobně jako si každoročně důchodci brousí zuby na levné rohlíky z kaufyholandu, aby je následně nacpali do mrazících skříní u sebe doma a vytvořili tak zásoby na několik let dopředu, tak i jeden z nejbohatších čechů brousí sobě tesáky na zaseknutí do dalších tržních oportunit. Máte-li tedy firmu poblíž krachu nebo vám na zahradě roste strom co dává ropu nebo alespoň uhlí, neváhejte mu poslat e-mail.

Smrt zvířete není týrání! Aspoň dle právního výkladu. Takže pravda je taková, že doma si můžete psa zabít a sníst bez omezení, ale nesmíte ho předtím týrat.

„Vzhledem k tomu, že pes není na seznamu potravinářských zvířat, nelze jeho maso dál nabízet a prodávat. Samotná konzumace psího masa ale trestná není. „Pokud někdo doma zabije psa a pak ho sní, je to jeho věc. My můžeme jen zjišťovat, zda ho před tím netýral, nebo zda ho netýral způsobem usmrcení,“ řekl mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.“

Zajímavé. To třeba v takovém spolku čssd také mají alespoň jednoho psa. Nejspíše proto, aby tam nebyly jen špinavé a upatlané svině.

A když už je řeč o postižených:

Choceňští Romové si stěžují, že mají doma zimu, a že město musí ze zákona svým občanům zajistit teplo. Na otázku redaktora: „Proč jim netopíte?“ odpověděl starosta Chocně: „Pane redaktore, když pominu to, že za teplo neplatí, tak vám musím sdělit, že jim netopíme proto, že se jim ve spánku v letních měsících ztratily radiátory!“

Inu, nemají to kluci diskriminovaní lehké, že?

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *