18,7 (čti osmnáct celých sedm) je aktuálně průměrná teplota v mé kuchyni. Krásné, že? Ne úplně. Je to poměrně velká klemra. Pročež rozhodl jsem se pro ekologický způsob vytváření tepla. Jak známo, uhlí je drahé, jadernou energii nám nedopřejí rakouští sousedé, dřevo neroste na stromech, živočišné teplo není ekonomické ani omylem a tření ebonitové tyče o liščí ohon je přinejmenším pitomost (čti pičovina). Čili kterak na to?

V mém bytě je vše na elektřinu. A protože nemám dostatek křečků, kteří by mi ji vyráběli, kupuju ji za převelice kruté finanční prostředky od jisté nadnárodní společnosti, jež mi stanovila zálohy jen o něco málo nižší než je třicetina splátky státního dluhu, která připadala na každého jednoho občana ke konci minulého roku. Díky tomu jsem přišel na skvělý způsob, kterak se zahřát – jednoduše se občas podívám na měsíční zúčtování. Bohatě to dostačuje, člověka to takříkajíc nasere zahřeje u srdce (rozuměj vloudí mu to do organismu spousty a spousty adrenalinu). Nu což, není to zdravé, ale aspoň nehrozí hypovolemický šok.

Což mi připomíná, že se nám tady před firmou na parkovišti rozutekly nedávno labutě. Přesněji labutě bílé. Je jich poměrně dost a kroužej si tak kolem dokola, jakoby se nechumelilo. Jakože se ani nechumelí, logicky. Když se objevily poprvé, přijely na takovém nákladním vozidle, namačkané velmi těsně vedle sebe, což samo o sobě lze považovat za týrání zvířat! Navíc se velice rychle z nákladního vozu dostaly na zem a začaly za nimi chodit děti, pokřikovaly na ně a podobně. Jako zákona znalý občan jsem pochopitelně nelenil a vybraným samičkám ve firmě jsem poslal následující dotaz:

„Ahoj, nemáš prosím číslo na svaz ochránců zvířat?“

Bohužel, má reputace ve firmě je stabilní asi jako nýty v Titanicu, pročež většina odpovědí byla laděna poměrně negativně. Pročež jsem ihned osvětlil své obavy o skoro tucet labutí, které se na parkovišti rozutíkaly.

Nu, nebudu vás napínat. Jedna kolegyně se skutečně přišla podívat na celé to labutí pozdvižení. Bohužel, na místě zjistila, že se jedná o pozdvižení spíše hydraulického rázu, což v ní vyvolalo naprosto nelogickou odmítavou reakci a číslo na svaz pro ochranu zvířat mi nepomohla najít. Inu, mrzuté. Čili labutě si tam poletují dodnes, děti se na nich vozí a vůbec je to celé podivné!

O tom jsem ale informovat nechtěl. Podstatné je, že pracující cigáni, kteří točekolo provozují, zakoupili sobě vysoce fidelickou aparaturu, která enormním způsobem vytváří hluk a ten je slyšet i přes dvojité tvrzené tónované sklo. Do toho přestala správně fungovat klimatizace (opět – že by koincidence?) a tak nezbývá, než doufat, že brzy začne padat sníh, by odjeli tak rychle, jako přijeli.

Mimochodem nedávno jsem se dočetl, že iphone je nebezpečný. Cituji:

…Firma Apple stahuje z trhu milióny adaptérů k multimediálním mobilním telefonům iPhone třetí generace…

Při jejich užívání hrozí (podle CNN) vážné nebezpečí úrazu. Tipuji, že jablečné marketingové oddělení zjistilo, že spousta zákazníků nedokázala správně použít velmi komplikovaný mechanismus na konci kabelu (tzv. konektor) a stěžovali si na malou výdrž přístroje. Firma apple tak raději adaptéry nechala vyměnit. Jak prozíravé!

A ještě jedna postarší zprávová citace:

08:17 Při nehodě kamionu na silničním okruhu v Hradci Králové u hobbymarketu uteklo asi 20 prasat. Hasiči a policisté se je snaží pochytat. Doprava na silničním okruhu omezena není. Řidiči by si však měli dát pozor, aby jim pod auto nevběhlo zatoulané prase.

A to je rada nad zlato! Naproti tomu některé zprávy nepostrádají nechtěného veselého ducha:

Chrudimští hasiči zasahovali 12. září 2008 v 15.50 hodin v obci Třibřichy. Osobní automobil s dvoučlennou posádkou tady narazil do stromu a po nárazu začal hořet.

Při příjezdu hasičů na místo byl již požár ve třetí fázi hoření, tedy plameny zcela pohltily automobil. Přivolaní hasiči plameny dostali pod kontrolu v 16.03 hodin a zcela je zlikvidovali v 16.14 hodin.

Vozidlo Daewoo Tico bylo plameny zničeno. Škoda nebyla dosud vyčíslena.

Řidič vozidla před jízdou opravoval brzdy. Po opravě je chtěl vyzkoušet. Brzdy ale funkční nebyly a řidič s vozem narazil do stromu. Při nehodě byly zraněny dvě osoby, které ještě před příjezdem zdravotnické záchranné služby ošetřili hasiči.

Pakliže se také chystáte opravovat brzdy vozidla svépomocí, rozhodně doporučuji testovací jízdu zahájit jiným způsobem, než proti stromovému porostu.

Naproti tomu logickým krokem prodávat lístky na vlak v potravinách se rozhodly dráhy, jak jinak, než ty české. To už je skoro jako česká pošta. Poslední léta se ani nenamáhají zvonit, když nesou namísto balíku rovnou lístek s oznámením, že vám přišla balíková zásilka. Předpokládám, že další krok bude zavedení univerzální nástěnky na dveřích, kde v tuto chvíli ještě stále fungují poštovní úřady. Na nástěnce bude přilepena velká kniha z recyklovaného hajzlpapíru, kde bude na stránce 3348 uvedeno vaše jméno a u něj bude tužkou již nikoliv „doručovatelka“, ale tzv. „vpisovatelka“ uvádět, jestli máte zásilku na poště a její status: přišla/nepřišla/ztratila se/rozbila se/vrátila se.

V rámci úsporných opatření pošta zruší všechny úřady ve velkých i malých městech a ponechá jen jednu velikou na pankráci v Praze, kam si budete moci pro zásilku dojít, nebo dojet. A pro usnadnění celého procesu uzavře česká pošta bundl s českými drahami o vytvoření tzv. poštovního vlaku, který bude zásilek-chtivé jedince vozit se slevou 3% až přímo na zastávku tramvaje v praze, která vás doveze ke stanici metra, jež vede až skoro ke zmíněné centrální poště. Ta bude mít otevírací dobu pouze ve všední den od devíti do tří.

Jediné pozitivum na tom je, že tato krásná budoucnost v tmavě černé barvě čeká nás všechny.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *