Při pravidelném objevování intenetových vod Pan sponka narazil na http://www.weirdmeat.com/ blog. Najdete zde zápisky o konzumaci rozličných světových specialit. A protože se autor blogu nevyhýbá konzumaci prakticky ničeho, nebudete ochuzeni o barvité popisy konzumace lahůdky jako jsou kuřecí embrya, býčí penisy, také velmi mladá kuřátka, kuřecí hlavy, pavouci, rybí exkrementy (chutnají jako nudle) a nebo třeba mé oblíbené – opilé živé (!) garnáty :-).
Věděli jste například, že zmíněný opilý garnát je servírován v prosklené míse, samozřejmě živý a střízlivý a plave si hezky ve sladkém likéru? Postupně sosá a sosá, až je krásně opilý a hloupý, aby se nechal sníst bez odporu. Autor blogu vystihuje moment servírování přibližně takto:

… Když opilý garnát konečně dorazil na stůl (servírován v čiré skleněné míse), opatrně jsem se pokusil odstranit víko a podívat se blíže. Čísnice mě téměř plácla přes prsty a vysvětlila, že garnát potřebuje víc času aby se opil a zblbnul. Pak mi donesla další pivo…

(velmi volný překlad)

Najdete tam samozřejmě i mnoho dalšího. Pro milovníky podivností a zejména tedy podivných gurmánských specialit nemohu jinak než tento blog doporučit.

Seznam nejpikantnějších specialit lze najít zde:

http://www.weirdmeat.com/2004/04/weird-meat-master-list.html

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *