Normálně – mexiko omylem napadlo spojené státy! Aspoň takto si autor mdlé mysli z novinek cé zet vysvětluje toto banální nedorozumění.

A začala nám olympiáda, tedy prý. Poznat to jde dle toho, že když zapnete televizi, je tam hlučno, ženský hrajou fotbal, snažej se marně zasmečovat v basketbalu a nebo se oblečou do kůže z ryby, plavou v bazénu a dělaj rekordy… Prostě samé nezajímavé věci.

Tuhle jsem dlel u kamarádky a protože doma nemá žádné obrázky a nahá zrovna taky nebyla, musil jsem koukat právě na televizor, kde zrovna probíhala střelba z luku. Nikdy bych nevěřil, že může být něco nudnějšího na sledování, než tenis. Ale tato lukostřelba to dokonale překonávala, až tedy do chvíle, kdy se do komentáře ozvalo z pozadí ze studia „Není v tom smetana“. V okamihu jsem zbystřil, neboť standardní součástí luku ni šípu by smetana být neměla. Chvilka naslouchání přinesla tuto kouzelnou větu:

…korejky se věnují lukostřelbě od základní přes střední až po vysokou školu a mají doprdele propracovanou techniku…

Až tak dobře mají propracovanou techniku? To je dobré vědět. Z dalších studiových útržků jsem zaslechl a spojil následující celek:

„V tom ale není smetana… Kde je ta smetana… Do prdele, vždyť tu byla, kde teda je?

„Mléčný entuziasta“, brblám si pro sebe, to už si však přisedla též zmíněná samička, by mi po chvíli vysvětlila, že jeden komentátor se tam zove Smetana, a že ho asi hledají nebo něco takového. To mě kompletně zklamalo, televizor jsem vypnul a jal jsem se sledovat daleko zábavnější program ač ještě nebylo po desáté hodině.

Mimochodem víte, jak se anglicky řekne „míček na badminton„?

Když už je řeč o pérech, – paris hiltonů hodlá kandidovat na prezidentku států spojených. Sledovati spot můžete tady, krátké informace zde.

Mimochodem do evropy se také blíží jedna velká tragédie: Některé aoerolinky zvažují zavést namísto letadel vlaky! Cituji:

Drahá ropa přinesla do světa dopravy, jež je na ni velmi vázán, výrazné změny. Jedním z prvních dopravců, který si toho všiml, jsou francouzské aerolinky Air France. Ty by chtěly ve spolupráci s firmou Veolia začít provozovat rychlovlaky, jež by měly nahradit krátké lety, které se aerolinkám nevyplatí. První vlak by měl vyjet nejdříve v roce 2010, kdy EU úplně otevře mezinárodní železniční dopravu konkurenci.

Dle evropských dopravních expertů se dá v blízké budoucnosti předpokládat expanze dalších leteckých dopravců na železnici.

Představa, že si koupím letenku a pojedu vlakem je pro mě horší, než návštěva jehovisty, který nabízí herbalife. Brrr.

Mimochodem tuhle jsem narazil na celkem vtipný článek:

Pálit slámu neúčelně zakázáno:

Vypalování porostů je totiž přísně zakázáno. „Pokuty za nelegální vypalování se mohou vyšplhat od deseti až do několika stovek tisíc korun,“ potvrdil Josef Sláma, ředitel Odboru prevence a Státního požárního dozoru Jihomoravského hasičského záchranného sboru.

Stop kindervejcím, řekli germáni. Kindervejce nejsou v souladu s euronormou, nejsou dostatečně in a jsou nebezpečné, tvrdí němečtí politici. Podle mě to tedy proklamuje takový ten typ politika s hranatou hlavou a ocáskem vzadu namísto vlasů, který ještě na základní škole měl po rozbalení kindervejce „štěstí“ na samé trapné hračky a spolužáci měli vždy ty cool autíčka a skládací roboti. Proto se dnes snaží to zakázat všem, na truc. Inu, nevím, co z toho vzejde, ale rozhodně ne nic dobrého, na rozdíl od obsahu kindereho vajíček.

Ale pokud to projde, je také možné, že vaše euroděti už v budoucnu nebudou znát kindervajíčka v takové podobě, v jaké existovaly za nás.

Mrzuté.

A zakončíme zase olimpiho jádou – jsem nedávno koukal na nějaký pořad, kde osvětlovali, kterak se čína mění a přizpůsobuje západní kultuře právě kvůli olympiádě. Vysvětlovali tam různá vládní nařízení, nastavení, doporučení jak se správně chovat po evropsku.

A zaujalo mě třeba, když v jednu chvíli tam nějaká ženština komentovala, že v číně není příliš zvykem čekat ve frontách, a tak když třeba přijede na zastávku autobus, všichni se do něho začnou najednou tlačit (né, to by se u nás nestalo, že?). Každopádně vláda tedy zavedla, že každého jedenáctého v měsíci se bude „slavit“ den „řazení do front“ a definováno je to prý tak, že vždy, když se někde sejdou více, než dva lidi, tak se mají zařadit hezky za sebe do fronty, kdy to číslo 11 jim má symbolicky připomínat uličku, kde stojí lidi za sebou.

Inu, pěkné, zajímavé. Prý je také mnohde zakázáno plivati na zem. Jednoduše hezké.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *