Obyčejné věci, neobyčejné sny

Jsou dva stupně pana Celsia nad nulou, budík ukazuje nula hodin a padesátdva minut, venku je tma, v české republice stále nejsou kvalitní dálnice a já zrovna píši tato slova. Zrovna jsem napsalo slovo slovo. Tudíž den jako každý jiný.

O víkendu jsem připravil Tiramisu, abych ho v pondělí donesl ochutnat kolegům v práci, by si mě pamatovali jako člověka, který připravoval Tiramisu a v pondělí ho nosil ochutnat kolegům do práce. No nejsem já skvělý? Jsem, určitě tuze jsem.

Méně už tak skvělé mám v době poslední sny. Třeba včera se mi zdál sen o kolegyni, kterak se ke mě tulila a já se u ní dožadoval sexu. Dát pochopitelně nechtěla, obdobně jako v reálu. Což bylo mrzuté, protože když se vám nedaří přesvědčit ženu k akci ani ve snu, je to už nejvyšší vrchol ubohosti. Jsem si toho vědom, ale na mysli neklesám.

Ještě podivnější sen se mi zdál asi dva týdny zpátky. Byl víkend, dopoledne, hezky jsem si podřimoval, když tu k mé posteli přišel náš současný nasraný izraelský CTO, bývalý šéf vývoje a vendelin strudel. Chvíli na mě zírali a zatímco vendelin strudel se ládoval plněnou houskou, ostatní dva se mě zeptali, jesti už mám hotovou peřinu. To jsem si vyložil tak, že mi chtějí vzít deku, což se mi příliš nelíbilo a tvrdil jsem, že na ni mám nárok, jelikož je to firemní benefit. Hned jsem ze sebe sypal čísla směrnic, podle kterých na ni nárok mám a argumentoval jsem, že když olda může mít firemní pajero, já chci svoji deku. Ale to se jim vůbec nelíbilo a zatímco vendelin strudel pouze tupě přežvykoval a civěl před sebe, ostatní nadále dožadovali informace, zdali mám peřinu hotovou a pokud ano, nechť jim ji vydám.

Asertivně jsem CTO začal vyhrožovat, že si půjdu stěžovat u CTO, aniž bych si v danou chvíli uvědomoval absurditu daného potenciálního konání. Nakonec mi deku odebrali násilím a mě byla v tu ránu hrozná zima a mimoto mě to pochopitelně šíleně naštvalo. Najednou nevím proč mě napadlo podívat se na mobil, kde jsem s hrůzou zjistil, že je pondělí a že mám být dávno v práci! S tímto pocitem jsem se opoceně probudil v sobotu ráno a notnou chvíli se mi nedařilo opět usnout. Vskutku krutý zážitek.

Čas nám pokročil a je čas udělat tečku za větou v tomto artiklu poslední – tak.

Share

5 Responses to “Obyčejné věci, neobyčejné sny”

 1. Petr od vedle says:

  Jsi skvělý a tiramisu bylo výborné 🙂

 2. Jenom pro upresneni: Petr od vedle nejsem ja a tiramisu jsem nedostal! 🙂

 3. Ano Petře a Petře, je tomu v obou případech tak. Petra od vedle je totiž v práci ještě vidět, na rozdíl od Petra FPL, který se již nějakou dobu v práci neukázal. Určitě to má nějaké pragmatické důvody ;-)…

  Ať tak či tak, zvykat si rozhodně na tiramisu servis netřeba, protože směšně malý kelímek smetany převařené s citrónem a octem stojí v českých marketech hyper kč 70 i více (neboť honosně znějící název sýru mascarpone v podstatě nic jiného není), pokud tedy zrovna není tzv. „v akci“, což znamená, že jeho expirační doba je již více než za rohem…

 4. Míšo, milý týraný Míšo,
  poslední dva články znějí, jako by je psal přímo Medvídek Pú. Nebo snad rovnou Ijáček. Budeme si tě pamatovat jako člověka, který dělal tiramisu a v pondělí ho nosil do práce kolegům ochutnat. Vím, že se to někdy nezdálo úplně přesvědčivé, ale měli jsme Tě rádi .. jasně, někdy jsi nás dost sral, ale obecně vzato, budeš nám chybět se svými neustále dvojsmyslnými ftípky a z mnoha jiných důvodů. Doufám, že Tvůj život si uvolněním z okovů korporace vydechne, nabere čerstvého vzduchu do plic a rozeběhne se, kam si budeš přát a Ty tam najdeš své štěstí 🙂

 5. Zdá se, že tyto pocity jsou velmi podobné. Tudíž mise splněna! 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *