Zjistil jsem, jak nejlépe poznáte vytíženost jedince. Myšleno časovou vytíženost. Nahlédněte mu do příborníku. Pro neznalé – to je místo, kam se ukládají příbory když zrovna nejsou v myčce, dřezu nebo koši na odpadky. Udělal jsem si takový vlastní přehled a rozdělil bych to zhruba takto:

Skupina 1 – velmi málo vytížený člověk, člověk mající služku, manželku nebo dceru

Poznáte snadno. Příbory jsou v drtivé většině případů na svém místě. Jsou umyté, setříděné do správných kastlíků a často nesou známky naleštěnosti.

Skupina 2 – středně vytížený člověk, rozvedený, popřípadě mladší vdovec

Příbory jsou. Nějaké. Někdy v příborníku, většinou však ve dřezu, občas též umyté.

Skupina 3 – velmi vytížený člověk, workoholik, popřípadě jedinec trpící obsedantně kompulzivní poruchou

Příbory buď jsou nebo nejsou (poměrově zhruba 40:60). Pokud jsou, bývá jich velmi malé množství, často pouze plastové a rozhodně se nenacházejí v příborníku. Ve výjimečných případech v příborníku jsou a na nich se nachází pětimilimetrová vrstva prachu.

Ale o tom jsem vlastně příliš hovořit nechtěl, pouze mě to napadlo při hledání lžičky.

V poslední době jsem bohužel opět začal jíst uzeniny. A když už je jím, snažím se aspoň kupovat ty, kde je uvnitř maso. Bohužel při hledání špekáčků s pravým špekem či točeňáku s pravým masem uvnitř budete asi stejně úspěšní jako při hledání inteligence ve vile Vyvolených. To už spíše narazíte na ochotnou a usměvavou prodavačku, a to už je co říct! Prostě statisticky mi vyšlo, že drtivá většina uzenin proklamuje 60% masa z celkového objemu uzeniny. Asi je to dáno zákonem. Neměl jsem žaludek na hledání konkrétní vyhlášky.

Jaké tedy bylo mé překvapení, když jsem narazil na balenou uzeninu, konkrétně párek, debrecínský, kde psali 50+25! Tedy ve výsledku masa z prasátka a kravičky v úrhnné hodnotě 75%! To už se mi sliny sbíhaly. Představoval jsem si ty orgie, které zažiji. To jsem ovšem ještě ani zdaleka netušil, jak daleko budu od zmíněné představy.

Nakonec jsem se od vysněné představy nacházel zhruba tak daleko, jako byl v říjnu 1492 Kryštof Kolumbus od Indie, když dával v opilecké pýše Bahamám jméno San Salvador a žehnal indiánům na Kubě. Jen pro představu jak dalek jsem byl té mé představy – jedná se o vzdálenost celých 13 445 kilometrů a devatenáct metrů. Což je skutečně velká vzdálenost.

Nu, ale abych to zkrátil. V podstatě mě zase ty svině řeznické překabátily – slíbených sedumdesát pět procent masa možná odpovídalo. Ale o co více bylo masa, o to více obsahoval zbytek nebohého párku mouky či podobného vyplňovadla. Ale kdyby jenom to! Kromě mouky jsem objevil čtyři (slovy: 4!) předměty blíže neidentifikovatelného původu a velmi ostrého charakteru! Předměty sice velikosti obézního makového semínka, ale dost nepřijemné na to, abych si je (ne)užil v trávící soustavě. Jednoduše nepoživatelný šutr. Ano, co by zkušený paleontolog dozajista ocenil, já rozhodně vyplivnul.

Jsem zvyklý na mnoho, ale co je moc, to je příliš! Časem se nejspíše dočkáme párků z každé strany vycpaných olovem s tím, že VIP edice uzenin bude obsahovat méně jedovatou chirurgickou ocel 316L a podpultové zboží pak budou uzeniny obsahující nečisté africké diamanty – sice po konzumaci pravděpodobně skončíte s krvavou držkou, ale hodnota vašeho těla vzroste o nějaké to desetinné místo.

Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby v daném řeznictví pracoval na částečný úvazek někdo z české pošty, českých drah, popřípadě bývalý zaměstnanec českého telekomu. Protože jinak si nedovedu představit, že někdo může vyrábět něco tak podivného a být sám se sebou spokojen. To dokážou totiž pouze výše uvedení zaměstnanci.

Ale já na ně vyzraju! Stejně jako jsem kdysi vyzrál na lotus notes, když jsem ho odinstaloval. Koupím si na ebayi stroj času a zajedu si pro pravé masové špekáčky do minulosti. Tak.

Á, pořád čekáte na tu zmíňku o sexu, že? Ten jsem do titulku přidal pouze kvůli zvednutí čtenosti článku, jinak by nudnou story o střevech vycpaných masokostní moučkou nikdo nečetl.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *