Poměrně  dost často člověk narazí, ač střízlivý, na velice nestřízlivé titulkové novinky novinkové titulky či perexy, které jakoby z pera vymyšleného vypadly. Mnohdy není ani potřeba číst perex či snad zbytek článku. V titulku je totiž řečeno buď vše anebo vůbec nic. V obojím případě však údaje plně dostačují k pobavení čtenáře.

Ať již jde o slabší mentalitu autora článku či jen o kouzlo nechtěného, rozhodl jsem se založit na toto téma miniseriál. A protože jsem duše líná, některé „novinky“ již zase toliko aktuální nebudou, neb tento draft dlel mezi nepublikovanými články již nějaký ten pondělí.

Zakažte necudné oblékání, vyzvala stížnost jihlavskou radnici

Tento podivný rekvest pochází z pera (pera?) potrefeného důchodce z Jihlavy, který oficiální cestou požadoval, by děvy na ulici oblékaly sebe v poněkud patřičnější šat, než je tomu doposavad. Zároveň mu vadí velké množství restaurací. Docela tu jeho frustraci chápu.

Vědci zjistili jak ovlivnit pád chleba s máslem

To je velice podnětný objev a výsledek zkoumání? Pustíte-li postupně 48 ks toastového chleba z druhého patra budovy, suché krajíce budou padat na zem zcela náhodně. Namazané toasty však skončí na dlažbě právě stranou namazanou nahoru (až ze 60i %) . Zajímavé.

Šéf světové banky ukázal turkům díry v ponožkách

Ano, je tomu tak. Ačkoliv se to může jevit jako krajně nepravděpodobné, i šéf světové banky nosí ponožky. A dokonce takové, na kterých vznikají díry. Nechápu, čemu se všechna média toliko diví. Za prvé, že většina majetných lidí jsou buď hamouni nebo podivíni dokázal dostatečně již Howard Hughes, a za druhé je zřejmé, že takoví lidé jsou často velmi vypočítaví. Svědčí o tom i tento pán, který v návaznosti na to, že ukázal své děravé ponožky, jich obdržel 12 párů zdarma! A tom tkvěla tedy pointa celého příběhu… Ale o tom se již nikde samozřejmě nedočtete.

Mumifikovaný muž proseděl rok u televize

A pak, že televize nemůže způsobit smrt! Poučení z příběhu jsou dvě – nečumte tolik na televizi a neplaťte své účty prostřednictvím inkasa – najdou vás totiž jinak docela pozdě :-). A taky – pokud chcete, aby vás objevili v krásně mumifikovaném stavu, mějte v bytě nízkou vlhkost…

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *