S příchodem tzv. okurkové sezóny se televizní stanice předhánějí v tom, která nabídne nejatraktivnější zvukověobrazovou patálii, na kterou se mohutní občané tohoto světa, zvaní diváci, budou dobrovolně dívat. Zatímco v zahraničí má každé malé rádio svou reality show dotaženou do absolutního konce, v našich luzích a hájích se tomu místní média snaží pouze přiblížit.

Například poslední měsíce strávila většina médií přípravou diváků na volení. Volení je od slova vůl (býk zbavený býčství), tedy snaha volů změnit něco, co je jednou uříznuto. V našem případě důstojnost, slušnost a prosperita. Nic z toho se v tomto státě již nenachází. Zbyly nám zde akorát prostitutky (rozuměj kurvy), zmrdi (oni vědí) a kriminálníci. A v takovém prostředí je skutečně naivní se domnívat, že češi upřednostnili stabilizaci rozpočtu, jak se mylně domnívají zahraniční média.

V případě typického českého voliče s držkou umaštěnou párkem zdarma, s rozlitým pivem za dvě koruny na tričku a s kapsama narvanýma koblihami grátis je představa, že tento přemýšlel o své volbě jakožto o „stabilizaci rozpočtu“, opravdu přinejmenším tristní.

Ona vůbec ta světová média chrlí jednu nesmyslnou informaci za druhou. Tak kupříkladu se často píše, že kdesi utíká ropa. Ovšem už každé malé dítě ví, že ropa nemá nožičky. Kromě toho slovo „ropa“ znamená španělsky prádlo. Každý ví, že to také nemá žádné nožičky. Pročež je zřejmo, že ropa prostě utíkat nemůže. Všechno to je celé jedna velká realitní show. Volby v banánových republikách či úniky ropy – reality show.

Jakoby nestačilo, že šejkové ve snaze se před jinými kolegy v prostěradlech trumfnout kdo má menšího bimbáska, stavějí gigantické mrakodrapy, automaty na zlato či shromažďují velkolepé harémy děv z východní evropy – oni museli jít ještě dál. Vytvořili si tak novou reality show s názvem Oilaculation.

Princip je jednoduchý. U náhodně vybraného ropného vrtu se shromáždí na luxusních jachtách všichni soutěžící šejkové, na pontony a ventil vrtu umístí trhavinu a tento odstřelí. Ropa začne tryskat ven takovou rychlostí, že by i ten delfíní vypadal v porovnání jako malý nehouževnatý potůček. Šejkové poskakují, tleskají ručičkami a kochají se celou tou krásou přírodního jevu. Takhle se přesouvají od jednoho vrtu ke druhému a upravují je podobným způsobem. Vyhrává ten, jehož vrt upustí nejvíce barelů ropy.

Zatímco si tedy zbytek světa naivně myslí, že se jedná o největší ekologickou havárii v dějinách, reálně se jedná o soupeření ropných magnátů ve snaze překonat dosavadní rekord z roku 1989, který drží jistý Egon Valdéz se skóre 257 000 barelů ropy. Odborníci tvrdí, že existuje reálná šance na překonání již v nejbližších dnech.

A pokud náhodou nevěříte, zde jsou další důkazy, že se jedná o reality show:

Hrozba nehody na plošině byla evidentní několik hodin před výbuchem.

Je zřejmé, že některý z techniků plán šejků prozradil do médií, jak jinak by věděli, že k výbuchu dojde a to ještě několik hodin předem? Ačkoliv tedy podle mě byla hrozba něčeho takového evidentní už v momentě penetrace zemského jádra za účelem krádeže zmíněné ropy.

Dále je zřejmé, že v případě havárie by na dně neseděl potápěč s kamerou a nesnímal by tryskající vrt 24 hodin denně a ani by celou záležitost nečastoval vášnivými komentáři, které následně pouští na tytrubku. To dá přeci rozum.

Navíc, kdyby se jednalo o skutečnou havárii, někdo by si jistě všiml, jak si s tímto problémem poradili komrádi ze sovětského svazu a poprosil by je již dávno o vzájemnou hospodářskou výpomoc a bylo by instantně po problému! Sovětský způsob je totiž velice prostý:

„Unikající ropu lze snadno zastavit prostou jadernou explozí“, hlásá titulek v nejprodávanějším ruském deníku Komsomoloskaya Pravda. V dobách sovětského svazu (a tedy i dnes) se tyto drobné problémy jako je unikající ropa z ropného vrtu řešily ucpáním jednoduchou jadernou explozí.

Celá idea je velice prostá: exploze posune šutry okolo a to tak mocně, že díra se ucpe. Sověti takto ucpávají kalamity každý rok a z pěti případů to nefungovalo pouze jednou.

Jak sami vidíte, pokud by se nejednalo o prachsprostou reality show, už dávno bychom se vzhledem k popsané primitivitě celého procesu dočkali ucpání unikajícího vrtu a ukončení všech spekulací.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *