Nezajímavosti a poznatky z cesty

Zde bych rád přiblížil některé absolutně nezajímavé poznatky z cesty. Není tady nic zvláštního, takže sem ani neklikejte. Doopravdy! Původně to měly být zápisky zajímavostí, ale nějak se mi to postupem času z hlavy vykouřilo, a tak nebylo o čem psát.Dávám to sem jenom proto, že se mi to nechce mazat. Tak.

V Itálii neprodávají lentilky, nýbrž tzv. smarties.

Smarties jsou stejné jako naše lentilky, chutnají akorát více do hořka.

V běžném italském supermarketu velikosti naší „jednoty“ nakoupíte kvalitněji, než v naší obdobě Tesca. Bohužel.

Jak už jsem zmínil dříve, italové jsou strašně divný, zvláštní a podivný národ hlučných jedinců a nevychovaných dětí.

V Itálii jsme nepotkali žádného česky nadávajícího hovořícího člověka. Možná banální, leč pro mě překvapivé.

Italové jsou hlučný, velmi hlučný národ, pokud jsem to už náhodou nezmiňoval. Což zahrnuje též fakt, že mezi sebou nedokáží hovořit normální hlasitostí. Kéž by měli v každé místnosti nějaké tlačítko volume, to by se žilo daleko lépe.

V Itálii narazíte na (pro mě) překvapivě velké množství afričanů.

Italské televizní pořady zahrnují velmi často podivné tančení a křepčení, které vůbec nezapadá do kontextu pořadu. Zvláštní. Dost často se také objevila v rámci určitého pořadu reklama, ve které účinkoval sám moderátor daného pořadu, což vypada velice komicky zejména v případě, kdy prezentoval dokonce tři rozdílné produkty v rámci jednoho reklamního bloku.

Italští šklebáci jsou poměrně solidně nevychovaní a bijou své rodiče (doslova) už ve velmi raném věku.

Systém povlečení a postelí všeobecně je v Itálii poměrně zvláštní. Obvykle jsou na nějakém placatém základě umísteny dvě matrace, na kterých je prostěradlo, druhé prostěradlo a něcojakodeka, kdy všechny jsou pečlivě zakomponovány mezi matrace (což se ukázalo jako enormně nepraktické).

Matrace samotné se v různých hotelích lehce lišily, ale rozmístění prostěradel bylo více méně stejné. Pro pravidelné návštěvníky italských provincií to nejspíše nebude nic zvláštního, mě to přišlo docela zajímavé.

Jak vidíte, nic moc zvláštního článek neobsahoval. Leč, já vás tuze varoval, že promarníte drahocenné vteřiny vašeho života jeho čtením. Tak.

A kam dál?

1. Všechno to začalo sáněmi, aneb cesta do Bechyně – díl první

2. Intermezzo – ein Temelin besuch

3. Cesta do Ravenny

4. Zábavní park Mirabilandia – část první

5. Zábavní park Mirabilandia – část druhá

6. Intermezzo u moře – Lido di Dante

7. Zábavní park Mirabilandia – část třetí

8. Mestre – aneb do Benátek co by šutříkem dohodil

9. Benátky – město turistů, holubů, lodí, stánků a falešných gucci bags

10. Mirabilandia – Hlubší pohled na atrakce a park

11. Návrat do země výchozí

> 12. Nezajímavosti a poznatky z cesty

Share

2 Responses to “Nezajímavosti a poznatky z cesty”

 1. Tiziana says:

  Ahoj. Přečetla jsem si všechny články a moc jsem se při tom pobavila.
  Do Itálie jezdím již delší dobu skoro každý rok. Zejména do oblasti kolem Ravenny. V Mirabilandii jsem již byla také nekolikrát. Nicméně některé vaše postřeny jsou pro mne zajímavé, neboť já je brala jako samozřejmost a příliš mne nevrušovaly.
  Např. že Italové hovoří zpěvnou řečí a proto to vypadá jako by řvali, že děti jsou živé a rodiče je příliš milují. ONo je to v podstatě jiné, když člověk rozumí nebo nerozumí italsky a jejich mentalitě. Rozhodně to nejsou všichni zloději, jak jste uváděli v článku.
  Každopádně, díky za tyto stránky, aspoň člověk trochu nahlídne do myšlení mužů.

 2. Jsem rád, že stránky alespoň pobavily.

  Na vše existují vždy minimálně dva různé pohledy. Mé články jsou v drtivé většině případů psány s (ne)reálnou nadsázkou, ale vždy na reálném základě (nebo skoro vždy). A tedy nelze než souhlasit – stejně jako ne každý cikán v česku je nutně zloděj, nelze házet ani všechny italy do jednoho pytle. A samozřejmě vím, že původně přišli „e-gyptians“ z indie a nikolivěk zpoza Alp, ač o svém původu s radostí v průběhu let tvrdili něco úplně jiného.

  Leč, mnohdy se některé cliché hodí jako veselé přirovnání, takže stačí nebrat vše zde uvedené přespříliš vážně a hned bude obsah vypadat daleko optimističtěji…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *