Neumím podnikat, dotujte mě!

Dočetl jsem se, že firma české aerolinie rozprodala kompletně svůj majetek, aby jej následně zpětně nakoupila na leasing. Celý proces byl nazván „ozdravení a optimalizace“. Cituji:

České aerolinie loni zažily největší výprodej majetku v historii. Transakce s pozemky, letadly či motory přinesly do pokladny aerolinek v problémech bezmála dvě miliardy a pomohly firmě zůstat v zisku.

České aerolinie prodávaly prakticky vše, co se prodat dalo. Například stojánky na letišti, hangár nebo motor od letadla. Díky tomu pak představenstvo dostalo za plnění plánu bonus ve výši 40 procent platu.

Pokud někomu, komu je víc než pět let přijde tento podvod na majitele, resp. akcionáře, v pořádku, nechť (opět o to musím žádat) hodí kamenem. Průhlednější než takový podfuk jsou už snad jenom bombarďáky našich babiček. Rozprodám majetek, pak si ho na splátky koupím znovu, zůstanu tím pádem v zisku a vyplatím si tučnou odměnu. Skvostné, bravo!

csa-boeing-737-500-stansted

V čem se takováhle firma, která neumí vůbec hospodařit, liší od podvodníka typu amerického finančníka Bernarda Madoffa? Přelévání financí ze strany na stranu za účelem zisku. Nic víc on sám nedělal. Ale je fakt, že my žijeme v banánové republice, kde demokracie je stejně vymahatelná, jako právo obecně.

Korunu tomu nasadí piloti, až začnou letadly blokovat ulice po vzoru zemědělců, odborářů, tramvajáků, taxikářu a jiných hamižných budižkničemů. Čeká nás magnificentní budoucnost, veselme se!

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *