Nemocnice – smutný smajlík!

Nikdy jsem neměl rád nemocnice, nemocniční prostředí, nevůni sterility… Bíle pláště ve mě evokovaly nepříjemné lidi a zvýšený krevní tlak na sebe nenechával dlouho čekat už jen co jsem tam vkročil. Ať už jako dítě nebo jako dítě v těle dospělého či jako dospělý, neměl jsem je rád.

Ani když jsem byl v nemocnici naposledy – byl to tak rozsáhlý komplex, že jsem nikam nemohl trefit a cíl jsem nakonec našel až díky pomoci nějaké dobrosrdečné babičky, která mě našla schouleného v koutě, s tikem v oku a jež se nade mnou nakonec slitovala a cestu mi ukázala, přestože sama zrovna šla na operaci šedého zákalu. A to jsem tam šel tehdy jen někoho navštívit! Nemocnice jsou jednoduše podobně jako facebook, zlo.

Nyní je hospitalizována jedna moje… jak to jen říct … jedna dívka, žena, která pro mě hodně znamená a co hůř, je hospitalizována po takřka třech dnech v horečkách a bolestech v podbřišku či okolí s výsledkem: Diagnóza nejasná. Prvotní vyšetření nebylo průkazné, tak ji v podstatě poslali domů. Stále s horečkami 37 – 39+. Pravda, hrálo tam roli podezření na „pouhý“ sluneční úžeh či jinou banalitu, ale ve hře byly i selhané ledviny, zanícené slepé střevo, gynekologické obtíže, popřípadě jiná eventualita, přičemž chirurg jí sdělil, že by to normálně říznul… Přestože diagnóza byla nejistá a nemohl vědět ani co a pokud je mi známo, explorativní (čti průzkumný) chirurgický zákrok je běžný pouze na zvířatech, v případě podezření na rakovinu či v televizních seriálech. A pokud toto byl jeho záměr, pánbůh či jiná pohádková postavo, chraň nás i naše koště. Ať už to znamená cokoliv.

Druhý den zahájila vyšetřovací kolečko o půl osmé ráno, prakticky nalačno. Po dalších odběrech se dozvěděla, že chirurgie si myslí, že slepák to není, a že by ji raději poslali na urologii, že to je určitě ledvina nebo podobná verbež související s jejich oddělením. Po dalších vyšetřeních a několikahodinovém čekání se 40stupňovými horečkami, bez jídla, bez postele, bez nároku na teplý čaj či vlídné slovo se dočkala informace, že z urologie by ji nejraději poslali na chirurgii, že si myslí, že je to nejspíše slepák. A prý si má vybrat, ehm, sama.

Ano, čtete tuze správně. Zde by tedy asi bylo vhodné uvést, že dotyčná pacientka ve stejné nemocnici pracuje, ale na jiném oddělení a přestože spadá do kategorie lékařů, patří spíše do škatulky vědecké (oddělení laboratorní imunologie). Ať tak či tak, s problémem to nesouvisí a určitá patetičnost (čti žalostnost) situace je skutečně na místě. Chápu, že diagnóza ze symptomů, které můžou znamenat tisíc věcí není snadná, ale po tolika různých vyšetřeních se mi to jeví tak, že za její diagnózu nechtěl nikdo vzít zodpovědnost, což nedokážu při sebelepší vůli pochopit.

Na konci dne se konečně rozhodli, že ji tedy hospitalizují a přislíbili jí aspoň nějaké léky na utlumení bolesti, kapačku a eventuálně dokonce i nějaké jídlo, přestože to prý takhle navečer může být celkem dost velký problém. Na příjmu dostala zjebané (ano napsal jsem slovo zjebané) od přijímací sestry za to, že ji musela přijmout hodinu předtím, než ji začala směna. Tady nevím, zda sem vůbec psát WTF a nebo jako co to mělo být.

V tuto chvíli je stav takový, že v tichosti leží, šoupe nohama, a doufá v lepší zítřky, v lepší diagnózu… či vlastně vůbec nějakou.

Výše uvedená anabáze bohužel pouze potvrzuje mé více-než-domněnky o nepříjemných sestrách, nerudném prostředí a z toho jaksi i plynoucí nekvalitní péči. Takže – zůstaňte zdraví, přestože zdravý člověk vlastně neexistuje – jen nedostatečně vyšetřený.

Share

2 Responses to “Nemocnice – smutný smajlík!”

 1. Klara says:

  Iva Valentová, 736 401 282 – Pomůže jí. Pesar na papírku, ale v tuto chvíli asi není čas na diskuse o smyslu homeopatie.

 2. pansponka says:

  Když já ti nevím… Ona je pragmatická pracovnice v oboru západní medicíny, asi by do nějakého toho voodoo nešla. Dostala širokospektrální antibiotika a je jí lépe, v pátek ji propustí z nemocnice.

  Mě na tom spíše štve, že nebyla úspěšně diagnostikována příčina problému – a to se obávám by nezvládla ani ta šamanka.

  Jak léčit něco, o čem nevím co to je? To je pro mě mírně nepřekousnutelný problém…

  Ale samozřejmě děkuji za nabídku. Co na šedivé vlasy a jejich padání, na to nějaká pomoc není? Nebo padání vlasů zastaví úspěšně podlaha? 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *