Hmm, také vás činí kuriózním nadpis tohoto postíčku? Hmm. Kdo nepochopil poslední větu, nemá smysl, aby se snažil pochopit smysl nadpisu. Ale kdo viděl film podivný plný sekery, psacího stroje a pozoruhodného pána, ví.

Tak, dost bylo odstavců plných nedomyslů (rozuměj nesmyslů). Uff. Tento víkend strávil jsem skládáním 2/3 závěrečných zkoušek masérských, které jsem úspěšně zvládnul (zejména tedy část praktickou). Ještě mě čeká zkouška perorální, neboli ústní – zde nepůjde o masáž úst, jak by se na první pohled mohlo jevit, ale o zkoušku toliko teoretickou. Jinými slovy o tři úporné měsíce a jednu stometrovou roli jednorázových prostěraděl později se nacházím ve stavu, že mám volnou NEDĚLI! Jůůů. A ještě vč. části dopolední! Skvostné.

Chvíli jsem musel vzpomínat, co jsem vlastně běžně v průběhu víkendů počínal, abych mohl navázat. Protože mě nic nenapadlo a počítač jsem měl strach zapnout, vzal jsem do pravé ruky mobilní aparát (jistého finského výrobce, který za války vyráběl torpéda pro partyzány) a jal se vytáčet lidi. Dalo by se říct, že to ani není slovní hříčka. Hmmm. Vlastně vyčtverečkovávat by bylo přesnější, neb dnešní číselníky mobilních aparátů jsou již do čtverce, to ví přece každý, i kreslený Horáček z reklamy na granko z let devadesátých.

Protože mám hodně kamarádů, rozhodl jsem se zavolat postupně oběma. Ten první svůj aparát finské značky nezvedal. Uvědomil jsem si, že je na něj ještě pravděpodobně poněkud časně a jal jsem se vyčtverečkovávat (hle, jak se to ujalo!) kamaráda druhého. Ten sice aparát zvednul, ale oznámil mi, že se před léty odstěhoval do německa a tudíž oběd se mnou dnes nestíhá. Hmm, to jsou kamarádi. Člověk jim pár let nepošle e-mail a už se ani neobtěžují informovat o tom, že se přestěhovali. Mohl jsem si ušetřit čas a práci s vyčtverečkováváním (hle, bez překlepu na první pokus, jůůů).

Jako další zvolil jsem variantu horší, potažmo tedy nákladnější, a začal vytáčet (znovu vytáčíme – to aby zde bylo též nějaké archaické synonymum) ženy z telefonního seznamu. Hovory probíhaly zhruba takto:

„Jitko? Ahoj, tady jsem já. No já, vždyť víš…“
(sprostá slova)
Vždyť jsme se přece nerozešli ve zlém, přemítám si tak v hlavě, zatímco se nadávky změní v tíživé mlčení mobilního aparátu. Click. Zavěsila.

Tak druhý pokus.

„Ahoj Jani. Tady jsem já. No já, vždyť víš… Pojď na oběd, mám volný víkend a nevím co s tím. Ty jsi na oslavě narozenin? A to tam musíš být celý den? Pojď na oběd. Aha, to jsou tvé narozeniny. Tak jo, jsem ti vlastně chtěl popřát. Jo tys je měla minulý týden. No vždyť já vím. Tak tře…“ Click. Zavěsila.

Tak do třetice to již musí vyjít. Ani další samička nebrala telefon. Nuže čtvrtý pokus. Vlaďka byla zase na školení. Nějaké šutry či co. Mrzuté. Pátý pokus – Mája. Mája se onoho času nacházela v rodinném kruhu s dědečkem a spoustou jiných veselostí. Navíc si myslila, že ji zvu k sobě domů na oběd, což jsem kvitoval slovy, že nové saténové povlečení sice objednáno mám, ale díky bandě v české poště ještě nedorazilo, pročež bych jí ve svém jinak tuze nehezkém 9+1 bytě neměl vůbec co ukazovat. Poté nastalo trapné ticho, tradiční rozloučení a click. Hmmm. Mrzuté.

Jak je patrné z uvedeného, jsem v kolektivu velmi oblíbený. V masérském kolektivu tomu nebylo jinak a to i v případě vyučujících lektorů. Většina jich velmi ocenila zejména moje neustálé poznámky k chybným gramatickým jevům a překlepům nacházejícím se v prezentacích. A to jsem je nestihl ani zdaleka informovat o úplně všech, takže již živě vidím nadšený výraz paní primářky, kterak ji úvodem ústní zkoušky sděluji, že na prezentaci o první pomoci, kterou nám ukazovala dva měsíce zpátky, má na snímku 37 vpravo dole nedoklep ve slově transport. Hmmm.

Nuže oběd jsem si nakonec tedy musil uvařit sám, nešlo to bohužel jinak. Později jsem si udělal takový maličký výlet, při kterém jsem zažil tuze mnoho veselých zážitků, o které se s vámi možná podělím, ale nikolivěk dnes, dnes již bylo dost písmenek a vysedávání u počítačového stroje. Tak.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *