Nedávno jsem náhodou zahlédl na jedné telecí vizi zpravodajství jisté stanice, která rozhodně není tak prima, jak by si přála. Ve zpravodajství se vyskytoval nějaký bodrý mládenec a kromě rozhazování rukou zvládal ještě komentovat kritický problém, který však vůbec problémem nebyl. Posuďte sami:

V naší republice existují prý lidé, kteří žijou u hranic. A tito lidé vlastní také mobilní přístroje určené k telefonování. V reportáži si stěžovali, že jejich hovory a SMS zprávy jsou přeposílány přes zahraniční operátory, neboť tam tito mají silnější signál. Například v kuchyni obvykle chytnou té mobile, ale v koupelně se již objeví rakouský operátor ONE.

A nikdo neví, co s tím! Celá vesnice je zoufalá! Co mě ovšem dostalo asi nejvíce, byla hláška, že jediným řešením je zrušit mobilní telefon a začít opět používat pevnou linku jisté telekomunistické společnosti. OMG!

Oč překvapující bylo vyjádření jakéhosi českého operátora, že s tím nic nenadělají! Když neví, já jim tedy zdarma poradím. Existují dvě základní možnosti, kterak úspěchu ve volacím konání v příhraničí dosáhnouti:

1) Zrušíte (ve smyslu vypnete) si u svého operátora roaming.

nebo

2) V mobilním telefonu si přepnete automatické vyhledávání sítě na konkrétního operátora, kterého používáte. Jako bonus se vám potom výdrž mobilního telefonu prodlouží o nějaké to procento.

Analogicky lze v některých telefonech také přímo některé operátory zakázat…

Že jsou lidé tupé stádo jsem věděl, ale že jsou tak tupí, že i gross by se za ně styděl, to už je co říct. Fuj!
Ale třeba je televizor původem od slova TELE a VZOR. To by vysvětlovalo mnohé.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *