Titulek překvapivě nepochází z politických kuloárů, ale ze sportovní oblasti tak trochu přece jen je. Existují články, u kterých už předem víte, že číst je v dobrém rozpoložení není dobré. Tak například:

Ubodali ho samurajským mečem za to, že chtěl vrátit synův míč.

Čtyřicetiletého muže ubodali a umlátili sousedé samurajským mečem, holemi a pálkami poté, co přišel požádat o vrácení fotbalového míče…

Jak tragikomické. Zabití kvůli míči. Ale podle množství sportovních pomůcek bych řekl, že se jednalo o nějakou sportovně značně založenou rodinu a vzhledem k (ze sportovního hlediska) pozitivnímu výsledku se jednalo též asi o docela dobrej oddíl.

Myslíte si jistě, že jsem krutý, cynický a pokažený. A nemáte pravdu! Protože v tomto případě šlo o genetickou poruchu, jak je zároveň zmíněno v článku:

„podobně před 23 lety zahynul i Martinův otec, když syna bránil před skupinou násilníků.“

Z toho je zřejmé, že toto měli v rodině už dobře dvě dekády. Takže genetická porucha, která spočívala zejména v tom, že se z události nepoučili, popř. neodstěhovali.

Předpokládám, že na to právník násilníků poukáže a zbaví je tak tímto způsobem kompletně viny. Ať žije dlnostsprave.

Ale to jsem trochu odbočil…. Nebo vlastně ne, původní myšlenka cca sedí, jak se tak koukám. Vzpomínám si, že jsem nedávno slíbil dopsat předtím slíbený druhý díl o seznamkách a vytípat archetypy. Zatím téma rozpracovávám, přece jen však několik poznatků jako předkrm:

Prolistoval jsem několik stránek jedné internetové seznamky, na víc jsem zatím neměl odvahu, a zjistil jsem několik zajímavostí. Mezi cca stovkou inzerátů, které jsem prošel, bylo jen asi pět fotek. Což celkem chápu, ne každý se rád vystavuje. Na druhou stranu přiložením kvalitní fotografie si zajistíte slušnou budoucnost, dům, děti atp. Bohužel ke své smůle ženy odvážné foto zveřejnit buď nejsou příliš podařeně vyrobené nebo neumí ovládat tak primitivní věc, jako je fotoaparát.

Našel jsem jen jedinou slušnou fotku. Jasně, odvážnému štěstí přeje, to se říká, ale platí to tak možná při přepojování firemních hovorů na cizí čísla a doufání, že se volající vyžvaní někde jinde. Pokud však chce být žena odvážná v případě seznamování, měla by zvolit jednak poněkud decentní popis a jednak foto buď pravé nebo raději žádné. Ano, žádné je ta správná volba.

Všeobecně jsem nabyl pocitu, že inzeráty na seznamkách jsou vlastně jen taková freak show (omluvte moji francouzštinu) entit, které vznikly pářením mezi příbuznými jedinci. A tak nějak ve mě hlodá červík nepochybnosti i o tom, že právě takové anonymní seznamky tomuto trendu docela dost napomáhají.

Příklad žen, kterým skutečně chybí soudnost:

Hledám příjemého, milého, společenského, optimistického, spolehlivého, tolerantního, inteligentního, hodného,vysokoškolsky vzdělaného, krásného muže ve věku 25+ ve znamení ryb, raka nebo panny:-), kterému nevadí pár kilo navíc, šilhání a kulhání. Prosím o foto. Děkuji, pouze vážně!!!

No… Odhlédneme-li od chybějících mezer, špatné interpunkce a očividně chybnému uspořádání slov ve větě, pak zmiňovat kulhání nebo šilhání je skutečně něco, co slečně, nepřinese příliš mnoho nápadníku. Ač, jak mi bylo teď řečeno, kulhání je prý sexy. Já si zase naopak myslím, že kulhání v kombinaci se šilháním je podobně sexy, jako jirkův mozek (tj. všichni se tomu snaží uvěřit, ale neustále prokazovaná realita je poněkud jiná). Kurz soudnosti na vás!

Prostě hrůza. Navíc dost žen má v kolonce „Kouří“ uvedeno: NE. Chápu, že to každému nemusí nutně vyhovovat, ale mám za to, že uvádět takto intimní detaily okatě najevo nemusí být zrovna nejlepší řešení. Spousta mužů má kouření ráda (četl jsem o tom v leporelo edici politanukosmo).

Některé ženy se pak mylně domnívají, že cesta k většinovému mužskému srdci (rozuměj majetku a penězům) vede skrze hořký mok a nikolivěk sex:

Zdravím Pánové tenhle text inzerátu se vám asi bude zdát divný, ale kdyby život byl stereotypním, tak tady umřeme nudou :o) Takže prostě a jednoduše hledám někoho, kdo mi tohle utery (29.1.2008) odpoledne bude schopný zavázat slušný uzel na kravatě. Já to neumím a nikdo v okolí toho není schopný:o( Toho, kdo to zvládne a spasi me zvu za odměnu na pivo:o)

Komentář raději pominu, už jen ty chybějící mezery. Brrr. Ale pokud se chcete seznámit s budoucí alkoholičkou, která očividně není příliš manuálně zručná (a ano, u kouření má napsáno také „NE“), pak pište, dodám kontakt a doporučím zároveň i skvělou protialkoholní léčebnu.

Další lingvistické perly či překlepy sem raději dávat nebudu, gramatickým nacistům by se mohly začít otevírat korekturní sady v kapsách a vůbec by to nebyl hezký pohled.

Jen dodám, že fotky ženštin jsou skutečnými skvosty. Někdy jsou nedostatečně rozmazané a jen taktak zakrývají fousy, občas mají hlavu nakloněnou tak, že uvedená charakteristika „pár kilo navíc“ nabývá úplně jiného rozměru a jednou jsem dokonce zahlédl zcela zřejmý OHRYZEK na krku jedné z (?) žen!

Hodně štěstí všem singlům!

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *