V poslední době se ztráta schopnosti logicky uvažovat šíří skoro jako mor v šestnáctém století ve Vídni. I při letmém pohledu do (ne)bulvárních plátků člověk zahlédne hned dva nebo tři případy. Denně.

Nejprve si v hotelu Hilton, kde měl bydlet také bush, nějaký postižený americký pán (čímž nemyslím buže)  stěžoval, že detektor kovů nepípá, když jím projde.

„Podívejte, nepípá to, ale má! Já mám všude v noze šrouby ze železa, a rám nepípá. Takhle vy chráníte mého prezidenta? Když bezpečnostní rámy nefungují?“ rozhořčoval se a běhal skrz rámy v hotelu Hilton sem a tam.

Pán se zřejmě domníval, že průměrný terorista nosí zbraň ukrytou v podobě šroubu v noze a v nestřeženou chvíli jej vyndá a snaží se s ním zaútočit na prezidentskou ochranku nebo co. Aby tomu nepípací pán nasadil korunu, scénka pokračovala i dále, neboť v ruce měl český leták s tučným písmem „Ne radarům“, který dostal od nějakého aktivisty při vstupu do hotelu. Letáku si všiml jeden z členů ochranky, představil se a nepípacího muže oslovil:

„Co to máte v ruce?“

„Ale nic, to je jen takový papírek,“ zbledl americký turista z Floridy.

„A proč jste si ho vzal?“ pokračoval „výslech“.

„To je jen taková hloupost, já jsem to hned zmuchlal, podívejte se, jak jsem to zmuchlal…“ horlivě dokazoval Jim Rieker loajalitu ke svému prezidentovi. Muž z tajných služeb se však nenechal odbýt:

„Víte, co tam stojí? Tam je napsáno Ne radarům. Vy s tím souhlasíte, že by tu neměl být radar?“ přísně ho vyslýchal na chodbě hotelu. A Jim Rieker, aby dokázal, že je pravý Američan, demonstrativně zmuchlaný leták odnesl do koše.

Tady je přesně vidět fungování amerického národa, tento vzorek je plně dostačující: nepípací muž namísto, aby rozumně argumentoval, proč radar ano/ne nebo třeba odvětil, že tohle je svobodná země a může mít v ruce papírek jaký chce, tak se začal hned potit jak předchozí papež při omluvách za historické prohřešky církve a papírek raději pod policejním nátlakem zničil. Ano, takoví holt už američané jsou.

Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby v Hiltonu bydlel jen proto, že si myslel, že tam bude i Paris Hiltonová. A pokud by ji tam nenašel, tak by si hotelovému řediteli stěžoval, jak je možné, že v promo materiálech (v názvu hotelu) mají Hilton všude zmíněnou, a ona nakonec nikde…

Další, komu se  nedaří v poslední době příliš logicky uvažovat, je vlasta parkanů. Prostě další z velmi dlouhé řady bláznů. Ta se rozhodla předat bushovi CD s písní (!), ve které opěvuje pozitiva stavby radaru a život pod americkým praporem. Sorry, ale to už i na mě bylo silné kafe, a protože jsem nechtěl znovu spadnout smíchy ze židle, nesebral jsem zatím odvahu si nahrávku poslechnout.

Navíc podle informací z tisku bushovi hrozí, že si nahrávku bude moci dokonce nechat! Protože do státního archivu putují jen dary v hodnotě nad 305 dolarů. Alespoň mu konečně přijde vhod příručka přežití, kterou bush dostal od irské prezidentky. Tedy pokud obsahuje pasáž o poslechu tragických hudebních kompilací na téma radaru od pomatené paní.

Pokud také hledáte tip na dárek pro pana preze bushidenta prezidenta bushe, můžete zkusit tento nebo tento seznam, třeba něco vyberete.

Nakonec, po typicky americkém překlepu ve zprávách CNN, kterou okopírovala pro sichr též britská i BBC, už na srazu Clause Topolánka s prezidentem chyběl jen nějaký zápich v například následující podobě :

Bush: „Mr. Claus, I admire your father Gottwald. I think he did many good things for your country!“
Claus: „WTF dude? RTFM, dude!“

… což se nestalo, ale moc nechybělo.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *