Jsem prý náročný. Na dívky, se kterými chci žít. To vyznělo divně. Myšleno na ženu, se kterou chci v budoucnu žít, potažmo tedy při výběru toho jednoho unikátního kusu. Dozvěděl jsem se tuto informaci nedávno už od druhého člověka, přesněji samičky-kamarádky. Prý musím slevit, neboť ženu bez zlozvyků jako je kouření, drogy, marihuana a vlastností jako je nevěra, piercing, tetování či dredovatost ve vlasech, údajně neseženu.

To jsem ovšem pěkně v prdeli… řekl bych si, kdybych takovému blábolu naivně věřil. Samozřejmě si nedělám iluze, takže občas oslovím i někoho, kdo má jeden, dva či více podobných neduhů. A pak toho hořce lituji. Podobně toho asi lituje i ona dívka, i když nejspíše z jiných důvodů.

Ale o tom jsem hovořit ni psát nechtěl. Nebo vlastně chtěl, ale ne dnes. Chtěl jsem hlavně poukázat na to, k čemu vlastnictví některých tělesných anomálií nepřírodního rázu může vést.

Tuhle jsem třeba v jistém aortu-devastujícím a kuře prodávajícím rychlém občerstvení potkal ve frontě dívku. Nebyla škaredá, ale měla na nose nějaký bordel, nějakou nečistotu. V tomto počasí není divu, že. Dlouze jsem tedy uvažoval, jak ji na to taktně upozornit, abych záhy nonšalantně pronesl: „Slečno, nezlobte se, máte nějaký… bordel na nose. Jakože špínu nějakou.“ A protože se na mě dívala jako biblická eva na biblického adama, když ho přistihla s pornočasopisem (což při počtu lidí v té době muselo být docela solidní hardcore), nabídl jsem ji ještě kapesník. Použil jsem slova „nechcete třeba kapesník?“ a jal jsem se hledat papírový šňuptychl [čti: Schnupf-Tüchel]. „To je pírsink! To není špína! Pche.“ Nechala se slyšet samička a naštvaně se otočila.

Jak typická žena, pomyslil jsem si, ale nahlas jsem pouze tiše zabrblal něco jako „Hmm, i tak byste si to asi měla zakrýt nebo sundat třeba.“ Bohužel nejspíše jsem to pronesl trochu více nahlas, než by bylo vhodno, takže následující sled událostí byl poněkud… netradiční. Slečna se opět otočila a opáčila nikolivěk větou, ale zvuky, které by se daly přirovnat k artikulaci stydlivého koktavého člověka při objednávání prostitutky a zároveň mě udeřila rukou do ramene. Což jsem nepochopil. Chtěl jsem se zeptat, jestli mi raději nechce dát facku, že se klidně snížím. Bohužel se tímto gestem také rozloučila a už jsem ji nikdy neviděl. Smůla.

Nemám to v tomhle světě jednoduché. Alespoň však ve výše zmíněném případě šlo o upřímně bezelstný omyl. Vzpomínám si, že před léty, kdy jsem ještě nedokázal zadržet smích při pohledu na dívku s dredy namísto vlasového porostu, jsem takhle stál taky někde ve frontě, kde přede mnou byla právě nějaká dredatá vlasatice. Nedalo mi to, přistoupil jsem k ní a s nevinným výrazem ve tvaří se jí zeptal, jestli náhodou netuší, kde by se tady v okolí dal koupit kvalitní mop, protože vypadá, že má určitě přehled. Nepochopila  a odkázala mě namísto do prdele, do tesca. Šel jsem tedy tam a potkal tam jednu… ale to už je úplně jiný příběh.

Mimochodem dalším mrzutým zjištěním je fakt, že v jistém městě brně na jižní straně republiky není možno ve tři hodiny ráno zakoupit sobě grilované kuře.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *