Matt a Toniho továrna na vodu

V továrně na vodu Matta a Toniho mají dobrý smysl pro humor. Ono vůbec s celou tou továrnou to šlo mírně z kopce, zejména od té doby, co se objevily recenze, že jejich voda zapáchá voní po síře a že prodejní cena jedné lahve je stoosmdesátkrát vyšší než-li cena výrobní. Takové recenze pochopitelně čeští konzumenti plně ignorují, ovšem to Toni ani Matt nevěděli, takže v zápalu dychtivosti dali hlavy dohromady a vymysleli – pozor – přidávat do balení vody také sírup (odvozeno od původního zápachu – síra + sufixu známé konkurenční vody 7-up – vznikl tak název sírup) a prodávat různé příchutě.

bottled-water

Ovšem Tonimu se nelíbil název Mattoni Sírup a uvažoval nad nějakým více politicky korektním názvem. Po krátké schůzi s tehdejší náměstkyní pro cigány – Džamílou – došel k závěru, že názvem nového produktu podpoří romské národnosti v čechách a zároveň tak opráší ochrannou známku, kterou měli s Mattem zakoupenu již z doby působení na území spojených států, kde se však tato z neznámého důvodu příliš neujala. Polámali a počeštili tedy původní anglickou kolokaci a vznikl název Negr oni, tedy Negroni.

Aby následně vyslyšeli výrobci také křik českých minorit, tzv. neromů, nabídli letos příchuť s původním názvem Bílí Oni, což se Džamíle nelíbilo, pročež finální název se nese jako Bellini. Nu a zde se dostáváme k momentu překvapení a vtipnosti samotných autorů. Příchuť je totiž definována následovně:

Třpyt letního slunce na hladině kanálu

Ba co víc, tento popis je více, než pravdivý! Podobně jako negroni, kterou bylo možné konzumovat pouze s kudlou pod krkem a to ještě s ucpanými nosními dírkami, tak i tato nová příchuť má hodně blízko k vodě z kanálu a drceným čínským novinám.

Leč, co člověk to názor, třeba zrovna vám zachutná!

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *