Manóle, manóle manóle… (flash hra)

tydli dydi tydli dydi tydli dydi dí dadidi…

Vzpomínáte na dobu blízce nedávnou, kdy jste seděli v práci, všichni kolem vás pracovali, jen vy jste celý den mlátili tučňáky ve snaze dostat co nejvíce bodů? Od té doby uplynulo mnoho vody, a napodobenin fenomenálního (je to vhodné slovo?) pinguina bylo mnoho a dost. Z poslední doby mě zaujal Manole. Manole je vlastně dost podobný právě mlácení tučňáků, ačkoliv zde nikoho nemlátíte, jen plácáte dřevěnými křídly.

O co se jedná? Manole očividně nepatří k nejbystřejším, odborně bychom řekli, že je tak trochu dement, zejména ze dvou důvodů. Snaží se, nevím proč, doletět co nejdál a to za pomocí dřevěných křídel. Páč je ze sedlácké rodiny (patrně), po cestě se odráží od jakýchsi falických symbolů (spíše symbolků) připomínajících vzdáleně kupu sena. A do třetice všeho divného, z manoleho se po smrti stane studna. Ano, taky netuším proč.

Nutno dodat, že nejen gravitace a tíhové zrychlení jsou největšími protivníky Manolovými. Kromě toho taky jeho babička ho asi neměla moc ráda a očividně mu na cestu nenabalila hodně monte, jako to dělají hodné babičky u nás. Protože má opravdu tuze, ale tuze málo energie. Tu může sice zvýšit smlsnutím si na bílých křídlech, ale jejich hodnota a využitelnost je bohužel někde na úrovni rozvinutého komunismu (to jest velmi nízká, skoro by jeden řekl na hovno).

Ač to opět vypadá stupidně nedoporučuji spouštět, už ta chytlavá muzika a vše okolo vás možná dostnane. A už vůbec nekoukejte do top 50, kde nějací šašci hrajou tu hru pořád dokola a mají nejneuvěřitelnějí skóre, které se normálnímu smrtelníkovi na normální PC sestavě nepodaří nahrát.

Pan sponka po mnoha strastiplných pokusech doplachtil Manoleho do vzdálenosti těsně za 2000 metrů, kdy svou snahu vzdal.

game_manole.jpg

Manole, let’s play.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *