Malé filmové okénko – Shutter Island

Shutter Island – csfd.cz link

Tajuplný ostrov je doslova a do písmene tajuplný. Režisér Martin Scorsese opět dokazuje, že je možné natočit více než deset perfektně hodnocených filmů za sebou a není k tomu potřeba zrovna kvalitních herců.

V tomto snímku se podíváme na skutečný a temně vykreslený ostrůvek, kde se Leonardo DiCaprio bude snažit ohromit svými hereckými výkony. Ač to může znít záludně, není tomu tak. Herci i herkyně jsou ve filmu adekvátní, ale nejvíce vás zaujme pravděpodobně atmosféra, tajemno, dostatečné mysteriózno a přes jednoduchý příběh i napětí, které se dokáže vplížit pod kůži zejména za deštivých večerů, kterých je v poslední době opravdu hodně.

Film má prakticky úplně vše – charismatické hrdiny, detektivní příběh o hledání ztracené ženy, ponurou atmosféru, adekvátní retromuziku a drobný závěrečný zvrat, který dnes nesmí chybět téměř v žádném z filmů a ve finále taky všudypřítomné cigarety, bez kterých se nejspíše na filmu vydělat nedá. Což je asi jediná mrzutost. Ale přežijete-li tento fakt, bude vám snímek jistě připadat velmi kvalitní navzdory své více než dvouhodinové stopáži.Nyní se můžete kochat frázemi vedoucími právě sem:

Shutter Island


Share

2 Responses to “Malé filmové okénko – Shutter Island”

  1. ta, co chodi s punkacem says:

    pry si vul, vzkazuje punkac

  2. Mozna, je to znamka punku?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *