Malé filmové okénko – From Paris with Love

From Paris with Love – csfd.cz link

Francouzský režisér Pierre Morel je pro mě trošku taková záhadná neznámá. Jeho filmy postrádají silné scénaře, ale o to více přitahují řemeslným zpracování zejména co se akčních scén týče. Ať už se jedná o vynikající artistické výkony Davida Belleho v Banlieue 13 (což mimochodem můžu doporučit všem parkourovým fandům) nebo pěkně nastříhané akce nablízko v případě Taken s Liamem Neesonem (střihem akčních scén hodně podobné Bournové trilogii).

From Paris with Love spadá do druhé kategorie, tedy do škatulky relativně pěkně nastříhaných akčních momentů. Ostatně málokdo si dokáže představit Johna Travoltu jakožto dynamického parkouristu, který skáče přes kaluže jako nic a rozdává rány vlevo vpravo aniž by se nechumelilo.

Osobně si myslím, že se Travolta do této role příliš nehodil, zejména pro svou filmařskou historii. Vzhledem k tématu filmu a jeho béčkovosti bych se vůbec nedivil, kdyby původně roli nabízeli Stevenu Segalovi, který by se tam hodil daleko více. Nicméně nakonec tam Travolta s holou hlavou lítá jak hadr na holi a místy i celkem úsměvně. Nechybí ani maličký (ne)podtextový odkaz na Pulp fiction a spousta, spousta product placementu, což je možná mrzuté, ale z něčeho se žít musí, že?

Na první pohled se každopádně jedná o klasické akční béčko (nebo céčko klidně), kde scénař je silný asi jako bezkofeinová káva, nicméně akční scény nejsou v kontextu béčkových filmů natočeny vůbec špatně a to film vyzdvihuje z pomyslného filmařského dna trošičku výše.

Pokud tedy znaveni po práci budete chtít usednout do pohodlného křesílka a zhlédnout  nějakou pěknou akci pročesnekovanou několika pěknými hláškami ústředního hrdiny, pak mohu film určitě doporučit. Hledáte-li dobrodružné drama či relaxační chickflick, nebude tohle tak úplně pro vás.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *