Malé filmové okénko – 13 game sayawng

13 Beloved / 13 game sayawng – csfd.cz link

Thajská variace či směska na téma Saw a The Game (1997). Z obou filmů si vzal snímek s podivným názvem nejspíše to nejlepší. Nebo je prachsprostě vykradl, jak se jistě mnohde dočtete. V reálu to však vůbec není důležité.

Exotické prostředí thajského denního či nočního života vás dokáže vtáhnout do děje a mnozí se jistě dokážou ztotožnit též s ústředním hrdinou, který díky velkým dluhům spotřebního života upadl do úvěrové pasti a jediným řešením se tak stává nabídka účasti v podivné hře na život a na smrt, která přijde jako na zavolanou zrovna v danou těžkou finanční chvíli.

Mimochodem film má jednu nechtěnou slovní hříčku – zadlužený hlavní hrdina se jmenuje (vyslovováno) „Pu-čit“ :-), což mě poněkud pobavilo. Ale ne zase tak moc, abych upadl z křesla, to jen pro upřesnění.

Takže tu máme jednoduchý mix – u providentu předluženého hlavního hrdinu a nabídku snadného výdělku na straně druhé. Ostatně, kdo by neměl rád peníze, že ano! A co byste byli ochotni pro ně udělat? Zabít mouchu? Převést stařenku přes přechod? Shodit starce do studny? Přeříznout… no nebudu vás odpínat, podívejte se určitě sami. Počítejte však s tím, že bude hodně krve, hodně nechutných momentů a dost takových řekněme disktutabilních scén.

Film, ač v závěru trochu ztrácí na dynamičnosti, nepostrádá ani závěrečný zvrat, takže milovníci plytkých konců, třeste se a raději nekoukejte :-).

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *