Málaga, den šestý

(Není bez zajímavosti, jak se mi ty dny tady míchají, tenhle měl nastat před dnem předchozím. To je tak, když se příspěvky vkládají retrospektivně. Smůla!)

Zatímco moje polská spolubydlící romanticky chrlá v koupelně ostošest poté co si dala svou „poslední“ cigaretu před spaním, rozhodl jsem se vás krátce informovat o dnešním dni.

Zítra přijede do Málagy generál Úder. Aspoň tak by se laik mohl domnívat, když slyší „there will be general strike in Málaga“. V praxi se bude jednat o stávku všeho možného a údajně se nebude možné dostat do práce. Jsem celkem zvědav, jak moc vážně to tady prožívají, jelikož prý budou blokovány vstupy i vjezdy do budov a vůbec to má být docela legrační. Těším se.

Bohužel to taky znamená, že se pokusím sehnat na cestu do práce taxíka, jelikož jsem dedikovaný pracovník a asi se to ukáže jako drahá záležitost. Na druhou stranu prý ani taxíky jezdit nebudou, tak nevím – jít pěšky dvacet kilometrů by bylo minimálně na dvě svačiny.

Co se týče dnešního skvostného dne, tak jsme konečně dostali nějakou práci k opravdové výrobě toasterů. Byly to nějaké právní toastery, ergo celkem nuda nuda šeď, ale nemohu o tom vůbec hovořit, jelikož jsem podepsal tři dokumenty, že o tom neřeknu ani slovo. Tudíž jakobych nic neřekl!

V místnosti nemůžeme používat žádné internety, elektronické slovníky ani mobilní aparáty, tudíž jsem musel vzpomínat, jak správně přeložit třeba kolokaci „reverse engineering“. Zvolil jsem nejbližší možný termín – „obraťte strojírenství!“. Sám jsem si to následně ohodnotil jako translation level: Asian.

Přejte mi tedy hodně zdaru, abych se zítra dostal do práce, respektive především zpátky, jelikož stávka má být na celý, celičký den.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *