Málaga, den pátý

Málaga, den pátý. Nyní sedím v kuchyni s Míšou, pijeme červené víno lehce trpké chuti za dvě eura a povídáme si. Respektive povídá hlavně ona, začíná to být mírně iritující, moment… Tak, řekl jsem jí, že zde musím něco dopsat, přesto povídá dál. Hmm. Nicméně se teď sebrala, vzala lahev vína a šla si ven zakouřit. Odpudivé.

Co se týče dnešních dalších událostí – ráno jsem vyrazil do práce jako obvykle. Pracovní doba se mírně změnila poté, co naši zaměstnavatelé naznali, že budeme všichni pravděpodobně zarytí alkoholici. Změnila se přesněji tak, že každý den bude o třicet minut delší, abychom v pátek mohli o dvě hodiny dříve skončit. Jak ohleduplné.

Podmínky práce jsou zde skutečně velmi striktní. Do místnosti kde pracujeme nesmí kupříkladu žádní cizí lidé. Dokument, který jsem dnes podepsal, a který toto zmiňoval, výslovně hlásal: „You must challenge every person that wants to come to the room“. Challenge accepted, „nuff“ said, pomyslil jsem si :). Myslím, že bude ještě legrace.

Doposavad jsem nesložil ani jeden toaster, ale to jen proto, že projekt je dobře připravený. Nesmím nikde hovořit o svém zaměstnavateli ani o projektu jako takovém, takže když se vás někdo zeptá, jsem u moře a užívám si sluníčka a mořských plodů, případně můžete říkat, že sedím ve vazební věznici za znásilnění. V podstatě v reálu tady jen sedíme, popíjíme kávu a mluvíme anglicko česko německo francouzsko španělským jazykem, což je skvostné.

Večer jsme vyrazili do víru velkoměsta. Přesněji jsme šli pěšky čtyřicet minut do blízké vesnice, což jsem kvitoval mnoha poznámkami o zbytečnosti pěší chůze poukazujíc především na její archaičnost. Celé to navíc bylo značně zbytečné, jelikož cílem bylo najít obchod mobilního operátora movistar. Ten jsme našli, ovšem uvnitř nějaký pán prodával uzeniny. Na náš prostý dotaz, kde dostaneme internety odvětil, že musí změnit ceduli. Dobrý byznysmen. Nekoupili jsme si nic a museli jsme jet autobusem do města.

Ve městě jsme vstoupili do opravdu kolosálně velkého nákupního střediska, který měl stánky všech hlavních operátorů. Všechny navštívené stánky nevedly usb dongl, přestože jej běžně prodávají včetně karet, tedy až na poslední oslovený vodafone (kudoz!), což mě pochopitelně potěšilo a dokonce byl ze všech nejlevnější. Smutné nicméně je, že pokud si chcete pořídit rozumný mobilní tarif s měsíčním limitem větším jak 500 mb, je potřeba na to sepsat smlouvu. Což pro cizince znamená zajít na policii, nechat si vystavit číslo cizince, následně přesvědčit operátora, že máte bankovní účet, který musí být vedený u banky, která má pobočku i ve Španělsku (lze pak prý operátora snadněji přesvědčit). Logika jak vidle. Celé to bylo fakt jak ze špatné RPG hry na téma „Quest for mobile net in Spain featuring a fat guy trying to walk“.

Abych nebyl plně skeptický, pouze na stánku vodafonu mi bodrý obchodník tvrdil, že tarify co mají platí i pro předplacenky. Bohužel maximální limit jsou dvě giga a stojí to 38 euro měsíčně, což je dvojnásobek peněz než má jiný operátor a hlavně ten limit je za ty peníze desetinový. Což je mrzuté.

Dobré na celé akci tak byl pouze pozitivní pocit z mých schopností se vyjadřovat španělsky, jelikož všichni obchodníci pochopili co chci a já jim vše patřičné rozuměl. Seš prostě dobrej pane Sponko. Ano, já vím.

Jediný drobný problém vyvstal s bytem, respektive administrativou okolo. Vypadá to, že od společnosti dostanu více peněz a budu si platit byt sám s tím, že moje spolubydlící se možná odstěhuje (nějak se jí tu extrémně nelíbí, páč je tu zima a málo světla – rozhodne se během měsíce). Ergo by to znamenalo, že budu mít extra pokoj, ale o nějakou tu (tisíci)korunu vyšší nájem, jelikož si budu muset platit elektřinu a vodu zvlášť + složit (vratnou) zálohu ve výši odporně vysokého množství eur. Jelikož jsem však člověk líný, hledat si něco jinde během velmi šibeniční doby se mi nechce a zůstávám.

Bohužel to také znamenalo, že jsem se musil předzadlužit o další částku :(, což je smutné, ale nedá se bohužel jinak, mě se to prostředí prostě líbí.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *