Takovéto varování obdržel vícepresident komunikací ihned poté, co mu bylo sděleno, že verze programu určená k prezentaci, je sto procentně funkční. A já se připojuji, Larry, dej pozor, kam klikáš – zejména pokud se budeš snažit to dílo rozjet na jablečném mekiho ntoši :).

Což mi připomíná, že jednoho mého známého vyhodili z práce. Pracoval jako zástupce obchodní (pozice, při které se snažíte přesvědčit všechny členy své rodiny, aby si zakoupili produkt firmy, ve které pracujete – ergo v podstatě pozice vhodná pro lidi z velmi rozvětvených rodin, což on shodou okolností je). Ani se moc nedivím, že ho tam nechtěli. V předposledním zaměstnání totiž odpovídal na telefonáty tímto způsobem:

Á, dobrý den! To víte, že si vás pamatuji! Živě si vzpomínám, že jsme se tady vašemu jménu strašně nasmáli.

A vlastní zkušenost mi potvrzuje, že lidé na opačném konci onoho magického zařízení vousatého Saši Bella, nemají vždy stejně rozjařenou náladu, jako vy. Tudíž docela chápu, že ho vyhodili i z jeho dalšího zaměstnání. Po důvodu jsem se ani nepídil, beztak to nebylo vůbec veselé, ale spíše smutné, podobně jako ve výše zmíněném případě.

Závěrem lehce odbočíme do kroníky černé:

V železniční stanici Odorheiu Secuiesc v rumunských Transylvánských Alpách došlo 6.2.2008 ke kuriózní nehodě.

Padesátipětiletý strojvedoucí Ioan Colceriu nezajistil dostatečně lokomotivu a odešel k dopravní kanceláři pro zapomenuté dokumenty. Stroj se poté rozjel samospádem a strojvůdce, který to zahlédl, se neprodleně pustil do pronásledování stroje taxíkem, na který si mávl před nádražní budovou. Po šesti kilometrech se mu skutečně podařilo poměrně pomalu jedoucí stroj dohnat. Pokusil se naskočit, při tom však uklouzl, spadl pod kola a zahynul. Lokomotivu se podařilo zastavit až po dalších 26 kilometrech jízdy.

Adept na Darwinovu cenu?

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *