Neměl na útratu v hospodě, nechal tam nezletilého syna jako zástavu a odešel domů pro finance. Inu, i když odhlédneme od faktu, že se tata a nezletilý syn nalévali v hospodě za skoro tisíc korun (což nejen, že volá po sociálce, ale také po kurzu zdravého myšlení), tak nejpikantnější je asi následující část:

Svého syna zanechal v pondělí jako zástavu v jedné z restaurací v Hradci Králové šestačtyřicetiletý muž. Do restaurace muži přišli společně, ale na zaplacení 986 korun neměli peníze, proto syn zůstal v restauraci. Na syna v „zástavě“ ale jeho zapomněl a doma usnul.

Strážníci zjistili, že muž usnul doma na pohovce a na syna zapomněl,“ uvedla mluvčí hradecké ěstské policiem Eva Čížková. Po chvíli se upamatoval a s hlídkou odjel uhradit útratu a vyzvednout syna.

Někdo vyzvedává vodlitka ze školy, jiný ze skautu a někdo holt z hospody. Pěkné. Jenom je škoda, že nevlastním zatím žádnou ratolest mé vlastní výroby, kterou bych mohl užít k účelu konzumace alkoholu zadarmo. Prakticky by stačilo vrazit do ruky libovolnému dítěti ze sídliště padesátku, nechat se doprovodit do hospody, nechat ho tam jako zástavu a následně pokračovat v klidu domů. Strážníkům mladej udá adresu na standu grosse a je klid, je mladistvý a postih mu nehrozí (tomu dítěti, nikolivěk standovi). A standa má strejdu, ten to za něj vklidu zatáhne.

Což mi připomíná historku, kterou mi vykládal jeden bývalý kamarád (již nekamarádíme, zjistilo se, že je gay a tak odjel bydlet do jakési jiné země – tvrdil sice, že to není ani tak proto, že by byl gay, ale já jsem přesvědčen, že se mu tady skutečně blbě utíkalo před chuligánama v lodičkách) – ale to jsem odbočil. Chtěl jsem říci, že mi kdysi povídal, jak při hlídání zapomněl svou sestru v kočárku na hřišti, protože se na chvíli odešel kouknout na televizi (přece kdo by kradl kočárek s navíc – jak se později ukázalo – šíleně blbou sestrou). Přitom ji prý venku nechal maximální dvě tři hodinky. Asi by tam byla vydržela i déle, ale vrátili se rodiče a celkem se po druhém potomkovi sháněli. Podobně jako pán výše, se i můj bývalý kamarád upamatoval a sestru domů nakonec úspěšně dovezl v neporušeném stavu.

A teď z jiného žejdlíku. Kdybyste nevěděli, jak si udělat den, nebo alespoň půlden volna, pak vězte, že odpověď je jednoduchá, pakliže pracujete v budově administrativního rázu. Obvykle – čím větší, tím lepší (což neplatí jen o budovách). Stisk magického červeného tlačítka (bývá též černé) určeného pro vyvolání protipožárního alarmu vytvoří nejen unikátní nervydrásající zvuk, ale také parádní výpadek proudu.

A protože průměrný pracovník nevydrží na záložní zdroj pracovat déle než minut deset, bude potřeba budovu opustit, kávu sobě zakoupit a líně se poflakovat vně zaměstnaneckého apartmá.

Problém může být, že přijedou též hasiči, které absence ohně asi příliš nepotěší a zejména pak vašeho zaměstnavatele, až dostane účet za planý poplach (2-5 tisíc korun českých dle velikosti vesnice).

Inu, neberte to jako návod, pouze jako informaci, jak se to dělá jinde.

Příště se dočtete, proč není vhodné souložit v autě u zahradkářské osady, jak se z prahy dostat pendolinem do ostravy za devadesát korun českých a také, proč jednoho mého kolegu vyhodili z práce.

Share

2 Responses to “Kterak na útratu v gastronomických zařízeních vyzrát”

  1. Elevator voice says:

    A kdy se docteme, proc jednoho Tveho kolegu vyhodili z prace??

  2. Všechno jednou bude! Jen je potřeba počkat, až ho skutečně vyhodí. Jak se ukázalo, ještě stále bojuje o poslední prémie :-).

    A neboj, není to kolega z firmy, kde děláš hlas ve výtahu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *