V předešlém zápisku jsem vás souhrnně obeznámil s obskurností zvanou sčítání lidu, domů a vepřových hlav. Po zralé úvaze i já rozhodl jsem se na poslední chvíli oblažník vyplnit a sebe tak sečíst. Za cenu jednoho večerního sledování domácích pornografických filmů s tématy více či méně nostalgickými a pro mládež vhodnými jsem se jal vyplňovat dotazník ke sčítání lidu. Prováděl jsem to tak, aby ze mě paní pohlová měla patřičnou radost – tedy online.

Do kolonek, u kterých jsem tušil, že by mě podle nich mohlo gestapo, policie či křeček, identifikovat, jsem záměrně vyplnil slovy „nevím, dál“. Opojen svou bystrostí jsem dotazník dokončil jakoby to bylo poprvé. A také že ano!

V podstatě to šlo jako dětská prdelka – opruzeně, k posrání, chcete-li. Myslel jsem si naivně, že to bude činnost tak na deset, maximálně jedenáct minut. Ale ouha! Hned na první stránce začaly mírné komplikace:

Otázka ohledně registrovaného partnerství, kde jsem neměl na výběr zaškrtnout že registrován nejsem ani nechci být, mě rozhodila natolik, že hned v další otázce „Mateřský jazyk“ jsem uvedl „mlsný“. A jako důvod připsal, že mě matka celkem dlouho kojila, přestože jsem jí říkal, že se to klukům, se kterými bydlím na koleji, nějak nepozdává.

V kolonce Národnost jsem nejprve uvedl:

„Plátce daní veřejně jebaný do řiti bez jakéhokoliv lubrikantu či protekce.“

Pak se mi to ale nějak rozleželo, protože byla přeci jen malá šance, že přepisování dotazníků (protože má zpracování v prackách česká pošta, tipuju, že se přepisovat budou i ty online zasílané – nyní se po odeslání určitě někde automaticky vytisknou na faxovém stroji a zařadí do fronty k přepsání) bude prováděno minoritami a má slova by je mohla… no překvapit asi ne, ale třeba nějak negativně ovlivnit. Ačkoliv jsem si vlastně nebyl jistý jak přesně, raději jsem větu přefrázoval na:

„Plátce daní veřejně souložený do toho druhého otvoru bez jakéhokoliv lubrikantu či protekce.“

Pak jsem si hned uvědomil svou anatomickou nerozvážnost a jak by asi mohli dopadnout někteří zvídavější přepisovači při hledání onoho druhého otvoru, a raději jsem to přepsal na:

Platím daně a tím sponzoruji celou řadu etnických menšin. Cítím se tedy být díky tomu jejich členem.

V poli náboženství a víra jsem uvedl, že veškerou víru jsem ztratil v momentě, kdy jsem si přečetl, kolik celá dotazníkovo sčítací akce stála tuto zemi peněz.

Dotaz „Počet živě narozených dětí celkem“ mi přišel poněkud… morbidní. Jednak proto, že nechápu, proč bych měl dohledávat nějaké celkové (světové? národní? evropské?) číslo porozených dětí, a ještě zjišťovat, zda jsou živé?! Zaškrtl jsem proto kolonku „jiné“ a dopsal: „asi tři prdele“.

Navíc je ta otázka diskriminační vůči mužům. Každý muž, kterým cloumají ženské hormony, by si jistě přál svoje vlastní malé loztomilé mimí. V dnešní době takový muž může cestovat do nedaleké číny, kde ho chytrý pan lékař nadopuje extra hormonama, nastřihne mu podbřišek, umístí do něj speciální inkubátor a nechá v něm plod vyrůst. V kostce řečeno. Aspoň tak nějak to psali v chytrém časopise. Zájem je prý obrovský.

Nekonečná část Ekonomická aktivita, kterou všichni cigáni + 100 000 dlouhodobě nezaměstnaných v tomto státě mohlo přeskočit, považuji opět z řečeného důvodu za diskriminační. Svině.

Ačkoliv v tuto chvíli jsem sám bez práce, vzhledem k rozhodnému okamžiku jsem se při vyplňování dotazníku musel považovat za zaměstnaného, což bylo bolestivé a vyvolávalo to ve mě rozporuplné pocity. Mimo jiné tedy. Tudíž jsem byl nucen část ekonomickou vyplnit. V odvětví ekonomické činnosti zaměstnavatele jsem vyplnil „sere 120 000 000 uživatelů celosvětově a jednoho správce sítě ve znojmě“, což by jej jistě potěšilo, kdyby to četl.

A to bylo zhruba tak vše. Pak jsem už jen klikl na tlačidlo odeslat skrze hlubiny internetu české poště. Objevila se informace, že má data byla úspěšně odesláno a bylo to hotovo.

Až přijde složenka na zaplacení desetitisícové pokuty za nesprávné vyplnění dotazníku, přispějete mi korunou? Jsem teď poněkud finančně… vyčerpaný. Díky!

Share

10 Responses to “Kterak jsem se sčítal aneb složíme se na pokutu?”

 1. anna says:

  Ahoj Pane sponko,moc pozdravů z Velké Británie.Píšete fajn.Chtěla bych Vám poslat mail, pošlete mi Vaši adresu? Díky Anna

 2. anna says:

  Thanks,anna

 3. Kein problem… 🙂

 4. anna says:

  och, och. asi tomu nerozumím.ruším své tnx, protože vlastně není za co.adresu jste neposlal, což je vaše svaté právo. pak ale nepište ano Anno. Nebo se chcete sejít před londýnským aquááriem – a přijdete v bílém plášti? příjemný zbytek dne, anna

 5. Milá Aničko!

  Již včerejšího dne ve 23:04 (tedy 22:04 anglickeho casu) jsem vám poslal zprávu (elektronickou, tedy e-mail) na adresu uvedenou v záhlaví vašeho komentáře (@gmail.com). Tudíž, žádnou paniku!

  Pokud e-mail nedorazil, zkontrolujte SPAM složku, je možné, že mě Google mail vyhodnotil jako nevyžádaného!

  Také je možné, že třeba vaše e-mail adresa není… správná?

  Akvárium zní lákavě, ale nemám bílého pláště, bohužel!

 6. anna says:

  Milý Pane Sponko,

  myslím, že nepanikařím. Moje e-mail adresa rozhodně správná
  je. Ve Spamu nejste. Tak zřejmě nezbývá než opatřit si lékařs-
  ký plášť(bílý)a vyrazit do L. k aqááriu.(to byla narážka na film a pokus o vtip). přeji hezkou středu, anna 🙂

 7. Hmm, a já bych se klidně vsadil, že ve spamu jsem! Podívejte se tam pořádně! Bůhví jak dlouho se v té složce neuklízelo!! 😀

  Každopádně pro dobro mé pověsti, dobrosrdečnosti a filantropství, jsem vám zprávu přeposlal ještě dvakráte – potřetí ještě z jiné schránky. Pokud to nedorazí ani nyní, je něco shnilého ve vláknech internetových!

 8. anna says:

  Díky za vstřícnost, schopnost komunikace a tak. Když se chcete vsázet, tak pokud Vás ve spamu najdu,(stále ještě nenašla),zaplatím vám cestu do Londýna a vstupné do Aquáááária.
  Platí? All the best, anna **

 9. Anno Anno, zvát takhle tajemné neznámé muže z blogu do akvária, hmmm. Tento váš rozhodně nerozvážný krok zní velmi zajímavě, popřemýšlím o tom.

  Mimochodem na vaši zprávu, či spíše zprávy, jsem vám již odpověděl. Takže pokud se zpráva opět někde zatoulá, dejte vědět, budu to muset přeposlati znovu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *