Když opadne, je to k vzteku

Už se vám někdy přihodilo, že jste nesli, drželi či jinak manipulovali s lahví plastovou a upadlo vám z ní takové to kulaté víčko? Ne? Ano? Tak mě tedy ano a dokonce poměrně často. Víčko upadne velmi rádo ať již z důvodu vaší nešikovnosti či návštěvy britského přítele Parkinsona – ano, bohužel je to tak, Parkinson není němec, za kterého je často považován, alébrž brit, jmenuje se Kubíček a je to lékárník. Ale pšššt, to je tajné, zůstaneme u němce, je to přeci veselejší a lidé nás nebudou osočovat z chytráků vychytralých, jak bývá jejich nedobrým zvykem.

Víčko tedy rádo klouže z neohrabaných rukou uživatelových právě směrem k zemské kůře (čti: dolů), což obvykle způsobí jeho rychlé pozbytí, protože v 99,9% případů ho nikdy nenaleznete ve směru, ve kterém padalo. Svině. Totiž – víčko. Obvykle nabere strmý spád a všetečné kutálení do rozličeného směru třeba pod pohovku, lednici, katapult či pod složenou houpačku na sex (ano ano, mám doma předražený sex swing set – copak vy ho ještě nemáte?). Vůbec nechápu, jak to například může fungovat u pěti či vícečlenných rodin, které pijí balené vody – tam to množství (za)tracených víček musí být enormní a v podstatě se v nich musejí koupat. Prostě nechápu.

Banální, říkáte si? Omyl! Toto chování upadnuvších víček má za následek jejich postupný úbytek ve světě – například v afrických zemích se díky tomu k občanům dostávají pouze lahve s vodou bez víček, které rychle vysychají! Evropská unie či OSN by jistě měla zasáhnout některou z vyhlášených vyhlášek a padání víček zakázat nebo alespoň omezit, případně vydat nařízení, aby víčka prostě nepadala vůbec. Možná též plošné očkování obyvatel proti neschopnosti a gramlavosti by pomohlo. Budu muset evropským zastupitelům poslat na toto ožehavé téma ostrou nótu.

A co vám, upadlo vám v době nedávné víčko pod gauč či jinou komoditu v domácnosti? Měli jste z toho rozporuplné pocity?

Share

4 Responses to “Když opadne, je to k vzteku”

  1. Pozor, Achtung! Výše uvedený odkaz lehce zavání fejcbukovic agitací! Klikejte jen na vlastní nebezpečí!

  2. Masový Kašpárek says:

    Ten zlovolný Němec se zove Alzheimer.

  3. Ano, ale díky příteli Alzheimerovi naopak víčko upustit zapomeneš, což vlastně může být koneckonců i dobrá věc.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *