Tak který si vyberete pane?

Hlavně aby byl čerstvý. Nějaký čerstvý, rozhodně!

Tak tenhle – padesátka, to je dobrý kousek.

Když já nevím, není nějakej moc tvrdej?

I kdepak, když neztuhne, tak není dobrý!

I je tomu tak! Paní měla tuze mnoho pravdu v tom, že med, pokud časem neztuhne, není dobrý.

V dobách dřívějších, ne až tak dávných, mít STB v rodině přinášelo větší výhody, než jen digitální kabelovou televizi. Dnes mít STB je spíše k vzteku. Nelze připojit více, než jedno zařízení a kostiček je tam tolik, že by se za to nemusel ani pan Rubik stydět. Prostě digitalizace po česku je něco jako gyros po vietnamsku – je to dobré, ale jen když zavřete oči.

To mi připomíná, že mi tuhle volala nějaká paní a ptala se, jestli se mnou může provést výzkum, a že jestli nepracuju jako novinář. Lživě jsem odpověděl, že ne, že pracuji jako manažer kelímků ve spermobance. Paní očividně chyběl smysl pro konverzaci a tak hned spustila klasickým „é, já bych vám tedy položila…“ na což jsem ji rázně přerušil a zeptal se, kdepak vzala číslo mé telefonní. Odpověděla „No, to nám tady generuje počítačka“.

Takže počítačka. Hmm. Aspoň, že ne psací stroj. Jsem se s paní rozloučil, že musím vydávat kelímky.

V duchu Bobra zabiješ, stromů déle si užiješ jednali radní na popud ekologů. (Nepsal jsem už o tomhle?) V Hradci omezí čerpání vody z vrtu a bude tam méne kvalitní a dražší voda. A proč? Pro tohle:

HRADEC KRÁLOVÉ – „Nezmění-li úředníci své stanovisko, budou muset lidé z Hradce a okolí pít méně kvalitní vodu z řeky Orlice. Povolení k čerpání vody z prameniště Litá máme pouze do konce letošního roku. Odbor životního prostředí vyslyšel požadavek ekologů, aby se vytvořily optimální podmínky pro žábu kuňku ohnivou a další drobné živočichy,“ řekl Právu generální ředitel VaK Hradec Králové František Barák.

Žába kuňka ohnivá. Nebo ohnívá? Kdoví. Každopádně díky ní bude 115 obcí chlemtat vodu z orlice. Komu to nepřijde divné, nechť hodí kamenem. Totiž žábou.

Jo a abych nezapomněl, tato „novinka“ je už tak rok stará :-).

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *