Již je tomu tak! Čirou náhodou jsem okolo pozdních nočních hodin procházel kolem kávovaru a co nevidím – kávovar si spokojeně vrní s nápisem saving energy. To mě zaujalo. Samozřejmě méně, než kdyby tam bylo napsáno třeba gone for massage, ale dostatečně na to, abych začal uvažovat nad tím, proč tam není napsáno kupříkladu saving energy as. Naznal jsem, že je to z důvodu malé velikosti displaye.

Zkoušel jsem dohledat, kam ji ukládá, ale vzhledem k jeho mohutnému korpusu se mi podařilo rozebrat jen nejnutnější části. Každopádně jsem nabyl dojmu, že se jedná o konspiraci ČEZU s výrobci kávovarů, jež se snaží ukrást maximum energie a prodat ji do NDR.

Dodatečně mě napadlo, že by to u soudu stejně neobstálo, protože právní zástupce ČEZu by pochopitelně poukázal na fakt, že saving je v tomto případě myšleno jako „zachraňující“, a ještě by z kávovaru udělali hrdinu. Nic nic, nebudu nikam psát, poslední incident se společností Philips a jejich „úspornými“ žárovkami mě dostatečně odradil (podobně jako stížnost do tesca, kdy jsem to již psychicky nevydržel poté, co mi zrezlo už třetí zaručeně nerezové nádobí právě od nich).

Což mi připomíná, že mi dnes jeden kamarád (který okolností shodou v tescu pracoval) psal, že si koupil zimní bundu za 28 tisíc. Korun. Českých. Uvažoval jsem, co asi má taková bunda tak skvělého, že za ni byl ochoten obětovat 280 denních platů čínského dělníka pracujícího na stavbě stadionu pro olympijské hry v Pekingu… Zeptal jsem se ho tedy, zdali k tomu zdarma dávají třeba GPS navigaci nebo protilavinovou lopatku. Odpověď byla negativní. Tudíž nerozumim, jo?!

Dále mě zaujaly dvě pěkné novinové zprávičky:

Vojenské dopravní letadlo EADS Casa C-295 španělské výroby se zřítilo do lesa při přistávacím manévru u letiště Miroslawiec včera po devatenácté hodině. Po dopadu začal stroj hořet a způsobil požár okolního lesního porostu. V letounu cestovalo 19 vojáků, vracejících se z varšavské konference o bezpečnosti letového provozu…

Víc hlav víc ví… Teze ovšem neplatí v případě vojáků, policistů, politiků, manažerů, zaměstnanců českých drah, české pošty a českého telekomu.

Asi šlo o názornou demonstraci. Úplně živě si dokážu představit, kterak kapitán celou cestu brblá, jak jsou ty konference nudné a zbytečné, a ve snaze ukázat všem, že on to má na háku, protože má odlítaných tisíce hodin, se začne předvádět. Posléze poslední, co posádka slyší je už jen něco jako „he! čumte jak to řidim bez drženi!“

A druhá zprávička povídá o zemi vycházejícího slunce a nejkvalitnějších sexuálních pomůcek:

Japonský otec požaduje pro svého 18letého syna trest smrti za to, že zavraždil tři členy své rodiny a matce vstrčil do břicha panenku. Inspiraci ke svému hrůznému činu prý našel v románové postavě vraždícího psychiatra Hannibala Lectera.

Zajímalo by mě, zdali by japonský otec požadoval pro svého syna jiný trest, pokud by matce do břicha tu panenku nevstrčil. A moc nechápu, kudy se mu to povedlo. Ač sice mé znalosti anatomie končí někde u vypouklých exteriérových vad u žen, přece jen vím, že pokud chcete do někoho strčit panenku tak, aby skončila v jeho břiše, existuje prakticky pouze jedna rozumná možnost jak toho dosáhnout a zároveň nezpůsobit další čárku ve statistice úmrtnosti lidí, kterým byla do břicha strkána panenka (jestli si teda někdo takovou statistiku vede). A protože se v textu nepíše nic o tom, že by matka zahynula také, předpokládám, že synátor byl tuze vynalézavý.

Nicméně nejdůležitějším poznatkem zprávy je, že nikolivěk počítače deformují dnešní mládež, ale knihy!

A abych zakončil něčím slušivým, tak zrovna mi přišel zajímavý e-mail, o který se s vámi podělím:

Good Day, man!

Harry Potter fucks Angeline Jolie in her big ass.
In your attachment 😉

Regards.

Pro anglicky nevládnoucí milerád přeložím:

Dobrý den, příznivče!

Dotírající hrnčíř šuká Angelinu Jolie v jejím velkém oslu.
Ve vašem krátkodobém pracovním poměru 😉

Zřetele. 

Ano, mnozí jistě poukáží na volnější překlad výrazu „attachment“, ale jsem si jist, že to lze tolerovat, neboť významově to překlad příliš neovlivňuje.

Tak tedy, můžete si nyní alespoň udělat obrázek, co za lidi mi sem píše.Nyní se můžete kochat frázemi vedoucími právě sem:

chlap suka psa


Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *