Karbobrúska ve vlaku aneb hle – panter!

Titulek je bez příbuzenského vztahu. A kdo přijde na to, kterou písničku jsem při jeho psaní zrovna užíval, získává bod.

Nějak se mi při psaní titulku nicméně vybavil jeden kolega… slovenský kolega přesněji. Mluví jako kniha. Tedy pokud se v knihe nacházejí sprostá slova jako je piči, kokot nebo zrobit. Jeho nejčastější frází je „já som to zrobil tákto, lebo..“ přičemž za lebo následuje popis toho, proč váš firemní IT majetek svěřený do jeho péče vykazuje známky nefunkčního rázu. Druhou nejčastější frází je potom „já som to opravil, tumáš nový„.

Jistě je v jádru neškodný a jsem přesvědčen, že by se výborně uživil například jako vařič polotovarových knedlíků (minimálně je tam v názvu tovar, tudíž obor blízký jazyku země jeho výroby), ale jako IT člověk se dle mého názoru značně minul povoláním. Ač zase je pravdou, že reinstalace Windows je složitá záležitost na úrovni kvantové fyziky, no ne každý musí umět vše.

Ale o tom jsem hovořit vlastně vůbec nechtěl.

Chtěl jsem se vás zeptat – víte, co mají společného mlékař, hasič, řidič kamionu a studentka? Hmm? Koho napadají chlípné myšlenky, má pravdu! Všichni čtyři totiž, ač nezávisle na sobě, viděli v britských lesích pantera (a zároveň se někdy minimálně jednou zúčastnili gangbang, swingers či bukkake párty – statisticky řečeno).

Nebezpečnost panterovu ilustrují následující fotografické materiály:

A ještě jeden panter Floridský:

Vskutku nebezpečná zvířata. Míříte-li tedy v blízké době do británie a jste zaměstnáním mlékař, hasič, řidič kamionu či studentka, mějte se na pozoru. Studentky pak ještě také z důvodu možné penetrace či nácviku na penetraci. Tak.

Nedávno jsem se v novinách dočetl, že taxi by leckde bylo levnější, než vlak. Což je… skvostné. Ještě skvostnější je, že to pochází z úst nikoliv mentálně nedistingovaného člověka s podivně vyvinutýma ušima, ale od zástupce lidu pro oblast dopravy, tedy ministra dopravy, kterému to pravděpodobně přijde jako tuze dobrá reklama jeho práce.

Náklady na ujetí jednoho kilometru vlakem jsou zhruba dvakrát až třikrát vyšší než autobusem. Vlaky dokonce na některých tratích jezdí prázdnější než autobusy, v řadě případů se také jízdní řády vlaků a autobusů placených kraji překrývají. To je přece báječné! A teď, která strana je více dotována či vlastněna státem – české dráhy nebo autobusoví dopravci, hmm? A která více stojí nákladově?

Otázka tedy není KDE tkví problém, otázka zní PROČ s tím doprdelekurva nikdo nic nedělá?

Zajímavé je především to, že nikomu nepřijde vůbec podezřelé, že železná rakev na kolech se špinavým hajzlem (a toaletami) co jezdí už víc jak třicet roků a tudíž si na sebe musela stokrát vydělat, vyjde dráž než nový autobus koupený na leasing? Autobus, který vyžaduje daleko sofistikovanějšího řidiče, který jezdí po daleko komplikovanější trase, překonává daleko větší odpor (nejen k cestujícím) a stojí ve finále určitě nákladově víc, vychází stále levněji, než dotované a státem vlastněné dráhy. Hmm, mě to divné přijde.

Samozřejmě problém je nejen v tom, že si to někdo nedokáže spočítat a provozovat ziskuschopně (nebo naopak dokáže, záleží jakými brýlemi se na situaci zrovna díváme). Pochopitelně též odliv klientů hraje značnou roli. Jenže proč k němu dochází? Člověk zrovna nemusí studovat hyperbolickou topologii sociálně-demografických vztahů, aby zjistil, že vlaky by lidé jistě využívali častěji, kdyby tyto jezdily hezky udržované, včas, existovala by v nich klimatizace a nebyl v nich bordel jak po anální párty roberta rosenberga.

Další kapitolou jsou pak nástupiště a čekárny, které pokud zrovna nepřipomínají veřejné záchodky se všemi možnými druhy zápachů a vzorky tělních tekutin, tak přinejmenším skýtají útočiště existencím, kterých se štítí dotknout i profesionální zdravotník. V takovém prostředí se na 180 minut zpoždený vlak čeká vskutku náročně.

Jedinou zajímavou věcí, kterou vám autobusová nebo taxi doprava nevynahradí je možnost foukací či ruční práce, kterou můžete od samičky obdržet v relativním soukromí uzavřeného kupé při cestě do jižních čech, na ostravsko nebo slovensko. Kromě toho vám v autobuse nedovolí stát celou tříhodinovou cestu na jedné noze přitisknuti na okénko batohem jiného cestujícího, neboť většina decentních přepravců, vč. těch kteří neumějí vyslovit své vlastní jméno, stojící cestující nepřepravuje, což vlastně vylučuje i výše zmíněné foukací práce. Hmm.

A co vy, jezdíte rádi vláčkem nebo raději dáte přednost jiné formě přepravy?Nyní se můžete kochat frázemi vedoucími právě sem:

floridský panter


Share

2 Responses to “Karbobrúska ve vlaku aneb hle – panter!”

  1. alonzo says:

    ja jezdim autem vole, na vlaky seru, a autobusy?? ty at si strci kazdy doprdele.

  2. Také začnu pravděpodobně jezdit taxíkem, když je to vlastně levnější, než hromadná přeprava…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *