Jedenáct super ježíšů

Dnes jsem náhodou narazil na tuto nabídku, kterou vskutku vidíte pravděpodobně jen jednou za život – celých jedenáct (slovy: 11) super ježíšů! S*U*P*E*R ježíšů! Taková nabídka, to se prostě neodmítá. Původ je neměcký, patrně rovnou árijský, mají stejný tvar a byly označkovány devatenáctkou (aspoň co jsem z popisu pochopil). Jestli německou devatenáctkou v krátké sukni, nebo jen devatenáctistupňovým pivem uvedeno není.

Super ježíše lze připevnit na kříž, popřípadě rovnou pověsit na zeď. Co je smutné, tak někteří ježíšové mají mírné odřeniny, jiní zase lehké prasklinky. Jediné, v čem nelze než souhlasit, je zmíňka prodejce, že „stáří ježíšů je neurčité, ale určitě se jedná o několik desítek let“. Ano, vskutku je tomu tak. Podle většiny dostupných biblí je ježíšovi vskutku mnoho let, rozhodně bych byl odvážnější a tipl více, než desítky let, ale protože nejsem prodejce, nebudu raději nikoho ovlivňovat.

Jistě se ptáte, k čemu by vám sakra bylo jedenáct ježíšů z blíže nespecifikovaného kovu či sloučeniny? Napadá mě snad, že byste si mohli udělat fotbalové super družstvo. Ale to je hloupé, že?

Co je asi úplně nejlepší je slogan prodejce:

NE VŠE ZAJÍMAVÉ A LÍBIVÉ MUSÍ BÝT AŽ TAK STARÉ !!!

To prostě ani komentář nepotřebuje. A pokud byste měli zájem, zde jeden obrázek super ježíše:

Nechci být hnidopich, ale jednak mi tak úplně super nepřipadá a kromě toho ta divně visící patka vlevo… a ty slibované německé árijské rysy taky nic moc.

Co je poněkud zarážející jsou rozměry ježíše – 190×170 mm a váha dokonce proměnlivá – mezi 262 a 329 gramy, ačkoliv považte, tvar je totožný!

To je vskutku zajímavé. Otázka, kterou si nyní jistě stejně jako já kladete, je dozajista „jaký je rozdíl mezi klasickým a super ježíšem?“. Dle mého názoru ten, že super ježíš se nechá dobrovolně zvážit.

Mezi další nezodpovězené otázky patří například – dostal by super ježíš supermana? Vezmeme-li v úvahu konexe, jakými ježíš disponuje, řekli bychom, že musí jednoznačně vyhrát, už proto, že jestli je vyroben z olova, nemá superman pražádnou šanci. Navíc pokud vezmeme v potaz, že ježíšů je celkem jedenáct, tedy značná převaha, je odpověď celkem zřejmá.

Na druhou stranu, superman může být již léty prozřelý a třeba již zjistil, že na olovo stačí kyselina dusičná a tudíž  by měl nad ježíšem sto procentně navrch, pokud by jí použil správně a měl dostatek času je všechny rozpustit.

Za největší ježíšův hendikep považuju kromě podivné nátury a sklonům k promiskuitě především jeho postoj, který může být mylně považován za vroucí náruč. Není tomu tak. Při absenci kříže to tak však vypadá a podle mě by to v souboji se supermanem bylo spíše na škodu.

Ať tak či tak, věřme, že všech jedenáct super ježíšů najde brzy nějaký ten super domov, a že o ně bude postaráno.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *