Jeden jaderný reaktor – zabalit sebou prosím

Mnozí z vás již ví, že hornoraukašané ve strachu z japonské radioaktivity začali hromadně nakupovat fofrkempingvany a chystají se bivakovat k temelínu, protože pouze stávka u der temelin zamezí radioaktivnímu spadu z japonské fučiminakule či jak se ta elektřtinu vyrábějící továrna jmenuje.

Moc tomu nerozumím. Díky médiím se teď kdejaká mamina bojí doma větrat, protože je přece jasné, že skoro 40 let starý jaderný reaktor musí určitě vybouchnout, když přežil jen zemětřesení o síle 8,9 stupňů richterovy stupnice, dva metry vysokou vlnu tsunami a explozi plynu na půdě elektrárny… A navzdory všem těmto událostem zůstává jádro reaktoru takřka netknuté. Proč tedy všichni panikaří, že jaderné reaktory nejsou bezpečné? Vysvětlí mi to někdo?

Že uniklo do vzduchu trocha radioaktivity říkáte? Pravda – jen pro zajímavost – kolik z vás žije ve vzdušném zámku zrovna nad japonskou jadernou elektrárnou, abyste z toho mohli mít následky? Schválně… Mrkněte se z okna. Pokud pod sebou náhodou uvidíte jadernou elekrárnu, zavolejte mi, dám vám za pravdu. Více však nečekejte.

To mi připomíná, že jsem to zde poněkud zanedbával v době poslední. Důvodem byla předně chřipka, pak také nedostatek pohybu a z toho nepramenící entuziasmus a v řadě neposlední také události, které mě semlely takřka jako směs do českých párků – tedy velmi výrazně, ovšem bez chuti a zápachu. Blíží se totiž den finální, exodus chcete-li; ukončení mé trpké činnosti ve společnosti, která mi dělala společnost po dlouhých pět a půl let a s tím se pojí také řada nezbytných činností, jako je kupříkladu aplikace samoopalovacího krému, návštěva úřadu práce a další veselosti, které vyžadují důkladnou přípravu a hromadu důvtipu.

A co vy? Také máte obavu, že budou pršet japonské jaderné reaktory? Nevycházíte tudíž proto ven? Říkali to na nově? A byli jste si ze solidarity k Japonsku koupit suši v místní samoobsluze? Také nerozumíte tomu, proč se rojí zelení křiklouni, kteří porovnávají situaci v tisíce kilometrů vzdáleném japonsku, kde jsou otřesy země pravidelně každý měsíc, s evropou, kde se to otřásá pouze pokud někdo cigánům vezme sociální dávky? Je vám to fuk? Fuk ušima? Či snad jiným orgánem? Hmmm.

Share

One Response to “Jeden jaderný reaktor – zabalit sebou prosím”

  1. Chris says:

    Rakušáci ať jdou do prdele. Maj jednu jaderku http://cs.wikipedia.org/wiki/Jadern%C3%A1_elektr%C3%A1rna_Zwentendorf kterou dodne nespustili. Co si myslí, že jejich energie je „zelená“? Rakousko díky svému „ekologickému“ postoji není energeticky nezávislé a elektřinu musí dovážet, nejen od nás, ale i například z ukrajiny, že je tato elektřina vyráběna z uhlí, jádra a podobně o tom zelení mlčí.
    Německá kancléřka Merklová má před volbama, tak si řekla proč nezdražit voličům elektřinu a vypnula 7 JE staršího typu. Voliči ji za to jistě jako stádo znovu zvolí.
    Jsem pro ekologii ano, ale ne pro hystericke jednaní typu: Na druhe straně zemněkoule došlo k úniku radioaktivity z JE s reaktorem typu „x“ vlivem zemětřesení a tsunami, z toho plyne, že u nás může se stejnou pravděpodobností spadnout na JE s reaktorem typu „y“ letadlo a dojde ke stejné situaci, proto je lepší ji vypnout, jak naznačil bursík v druhé části pořadu Otázky Václava Moravce.
    JE u nás pokrývají spotřebu cca 28% el. energie, ať mi Bursík řekne, čím by to nahradil. Drábocvá dobře řekla, že každý by si měl hledět toho, čemu rozumí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *