Lepší titulek mě pro tuto chvíli nenapadl. Zima nám pěkně ubíhá, teploty se pohybují okolo čtyřiceti stupňů Anderse Celsia velmi vysoko nad nulou a svět se zmítá v záplavách. Tedy ne úplně celý svět, pochopitelně. Jen jeho nepatrná část.

Na úvod se nemohu nepochlubit, že jsem zhlédl několikero zajímavých filmových snímků, jako například Double Indemnity, Invincible, Zodiac (nejnovější verze) a Hot Fuzz, ale to už bylo dříve. Bližší detaily nebudu raději neuvádět, bylo by to na dlouho.

Něco zajímavostí:

Návod, jak porazit své děti v počítačových hrách.

Což mi připomíná zážitek ze včerejška, kdy jsem hovořil s jednou mou nadřízenou o její pohovce z Ikey, a z nějakého důvodu jsme narazili na téma jejího syna, jež rozhodl sobě pořídit průkazku do knihovny. To by pochopitelně nebylo nic zvláštního, ani zajímavého, kdyby zmíněnému nebylo teprve šest let a nebyl ještě ani školou povinný. Čili by dle statistiky neměl umět ani číst, psát, počítat, řešit sudoku, komunikovat prostřednictvím ICQ, vyhledávat jízdní statistiky dopravního podniku či jinak užívat funkcí personálního počítače. Opak je však pravdou! Zmíněný odlitek se vskutku povedl a je nadmíru nadčasový, pročež jej pracovně zovu Kyborgem.

Navštívil tedy knihovnu, kde si přes drobné komplikace s vyplňováním registračního formuláře zařídil vstupní průkazku. Drobné komplikace spočívaly v tom, že v kolonce vzdělání figurovaly pouze možnosti základní, středoškolské a vysokoškolské. Projevil své překvapení slovy, že má pouze mateřskou školku, tak co s tím. Jak tuto formalitu vyřešili nevím, ale je to jistě tuze dobrý podnět na vedení knihovny, která by své dotazníky měla patřičně aktualizovat. Po vyplnění žádosti a patrně jejím úspěšném schválení, se Kyborg vydal na průzkum regálů a ve finále sobě zapůjčil zcela nečekaně čtyřlístek a matematické pohádky.

Tak, více komentářů snad netřeba.

Na závěr zase něco jiného. Nedávno vyšla nová pohádka o Harrym Potterovi, což je asi nějaký kouzelník nebo co, a běhá po jakési magické říši s holkou, která má s přibývajícími díly čím dál větší prsa. Pravda, asi jenom ve filmu, v knize to nejspíše nepoznáte. Sám nevím, je to asi hodně zajímavé, soudě dle prodaných výtisků. Na druhou stranu Mao Ce-tungovy spisy jsou taky nejprodávanější artikl na světě, ale asi bych si je nepřečetl. No uvidíme časem.

Původně jsem ale mířil jinam – pokud trpíte stejnou úchylkou, jako ostatní, tedy tím, že ještě ve svých třiceti letech čtete pohádky, jako je tahle, pak je následující tip pro vás! Zde si můžete totiž vytisknout speciální obaly, které vaši úchylku pomohou skrýt! Mým favoritem je obal nesoucí titulek Terry Normal – And the land of absolutely no wizards or anything like that. Ale vybrat si můžete i jiný.

A úplně závěrem, jak jsem slíbil v titulku: jak to tedy dělají japonci? Takhle!

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *