Včera (vlastně již předevčírem) jsem šel vynést odpadky a při té příležitosti se také podívat ven po třech dnech ležení v posteli a usilovné práce. Zjistil jsem ve schránce na dopisy tiskovinu Inzert Expres. Vědom si toho, že tento pamflet jistě skrývá veselostní inzerci od lidí nepoznamenaných internetem, jal jsem se do jeho četby. A našel jsem vskutku krásné perly, jakož i perly značně smutné.

Například nějaký pán nabízí Brněnské zlaté stránky pro rok 2010 – NOVÉ. Má totiž dvoje (přímo u MHD), jak píše přímo v inzerátu. Z toho absence internetu přímo čiší. Divím se, že má vůbec telefonní aparát.

Nějaká vařící paní zase o kus níže nabízí „Sbírku receptů o vaření, asi 4-5 kg“. Buď se jedná o deformaci ze zaměstnání, nebo toto nabízí vnučka po babičce. Jedná se prý o výstřižky a časopisy, cena 300 Kč.

Co je však na inzerátech ponejvíce zřetelné, je fakt, že lidé tyto píšící nejsou vůbec, ale vůbec kreativní – a to platí jak pro inzerci placenou tak pro nekomerční. Například:

Stará modlitební knížka.

A nic k tomu… To se ten člověk chlubí, že má starou modlitební knihu? Možná.

Pak nějaký naivka si spletl rok a žádá „Brněnský adresář německý z roku 1943“. Ten už bude asi trochu neaktuální, už kvůli počtu lidí vyvražděných v tomto období. Hmm.

Některé inzeráty také překvapí svou… podivností:

Mladý pár si chce pořídit kočičku, předem děkuji za nabídku.

Jakoby snad věk hrál v tomto případě roli (?!). Na stavbu vět raději ani nehledět.

Dále pak za sedmero horami a řekami mezi VHS kazetami značkovými-nepoužitými (bodejď), bodáky ze sovětských karabin či mačetami pochromovanými, pistolemi valter či starou sbírkou dělových kulí různých ráží (údajně od slavkova, údajně orig.) jsem objevil seznamku. A to byste nevěřili, kterak pro-misku-(j)itní národ jsme! Pro misku, missku nebo jakoukoliv samičku, bychom udělali cokoliv! Hle, není tomu tak – i dámy jsou poněkud… rozjívené, abych tak řekl a na věku zde vskutku nesejde! A to se nejedná o inzerci erotickou či sexuálně laděnou, pouze „SMS Seznamku“. Posuďte sami:

Atraktivní pár hledá pěknou kočku na něžné milování. pojď mezi nás.

Zde hlavně doufám, že se nejedná o tentýž pár jako ve výše uvedeném případě, kde mladí lidé hledají také kočičku.

Hledá se žena velmi silné postavy i starší s vlastním zázemím, na prožití pěkných chvilek v dopoledních hodinách. Já střední věk, diskrétně.

Copak asi tento fanda kyprých tvarů provádí odpoledne? Raději nevědět! Najdete však i inzeráty značně více kulervoucí:

Hledám přítele k diskrétním schůzkám, pouze v týdnu, jsem z brna, je mi 48 let, vdaná.

Rozumíte, ona tam napíše: VDANÁ! To jako zdůraňuje, že je double-blbá (tedy nejen kurva) nebo co to? Nerozumím, nechápu. Muži však na tom nejsou o mnoho lépe, ačkoliv tedy žádný z nich se k ženatosti nepřiznává:

Já muž hledám ženu k intimním schůzkám snad i více. Ty 26-43 ne moc silné postavy, na stavu nezáleží.

Hmm, bude-li použitá nebo polámaná je pánovi jedno, hlavně když nebude klustá. Oh jé. Vtipné je, že ženy často píšou spíše něco jako „Já žena hledám muže na občasné schůzky, časem snad i více“, ale přitom tím myslí úplně totéž co pán výše, akorát s tím chtějí dělat jakoby okolky, aby snad nevypadaly jako sexu tuze lačné samice.

A když už si myslíte, že jste nalezli inzerát, který má aspoň trochu důstojnost a obsahuje dokonce i větu rozvitou:

Jmenuji se Aleš, mám tmavé hnědé vlasy, modré oči. Hledám touto cestou slečnu či ženu do 35 let.

Tak přijde vykopávka v podobě dodatku:

Pouze na sex.

Ač ženy (ty chytré či zkušené) vědí, že ve vztahu jde mužům jen a pouze o sex s čímkoliv dostupným, tak psát to takhle narovinu je prostě… Divné.

Samozřejmě nechybí obvyklé hotentotské inzeráty, jako:

Máš doma náročnou ženu a nestíháš? Písni, přijdu Ti pomoct. Jen diskrétně.

Naprosto zbytečně užité velké písmeno Té v zájmeně a výraz písni hází tento inzerát do satanistického propadliště mého vědomí. Prostě f-u-j.

Ukázka extrémní nadrženosti:

Muž 34/180/83 hledá muže, ale rychle!!

Ale možná potřebuje jen pomoct s betonováním než zase začne mrznout, kdoví. Některé inzeráty pak nechávají rozum vskutku stát:

Nějaká kočka pro spáchání trestného činu?…

To zadal pravděpodobně hotentot z podobné sebranky jako ti s kočičkama výše. Najdou se i tací, kteří očividně vůbec nevědí co chtějí:

Nechci se vázat ale nechci vztah jen na jednu noc. Hledám ženu štíhlou a pohlednou.

Pak tam nějaký pár hledal černošku či mulatku, to byl vlastně jediný interraciální požadavek ze všech inzerátů, což je také zajímavé.

Zdravý, diskrétní 55letý muž nabízí svá nežná ústa plnoštíhlé i starší paní toužící po orálním sexu.

Zajímavé také je, že nikdy nikdo nenapíše „Nemocný muž co všechno roztroubí po okolí, nabízí…“ To je prostě zvláštní. Buď je veškerá populace zdravá, nebo se mentální poruchy nepočítají. K dobru pánovi lze přičíst pouze to, že zhruba ví co chce.

Pak tam taky nějaké naivní svobodné matky hledají tatínky ke dvěma či více hodným dětem… Mezi tímto balastem, nevím nevím, možná ještě horší místo k nalezení mentálně nepostiženého tatínka, než je třeba fejcbuk. Také je divné, že všechny svobodné matky mají vždy hodné dítě – alespoň kam až moje paměť sahá, neviděl jsem inzerát „Svobodná matka hledá hodného tatínka k rozpustilému šklebákovi co furt jen řve a žere“. Prostě zvláštní svět.

A tak to celé pokračuje v podobném duchu dále. Asi ne nadarmo nabízejí hned v další kategorii věci pro postižené.

Další podivné inzeráty už jen strojově:

Fanoušky karla gotta, ozvěte se!

Dvě ženy či dívky do kolektivu na hubnutí.

No a závěrem snad jen dodám, že ponejvíce mi na inzertexpresu vadil zápach stránek, který připomínal čerstvý dub snad pouze při představě, že je pod ním… ehm, takříkajíc nasráno. Ale uznávám, že to může být pravděpodobněji chyba distributora, než výrobce. Leč, kdoví, pamflet jsem raději obřadně spálil v mohutném ohništi. Ne ani tak kvůli odéru samotnému, jako spíš kvůli satanistické obsahové podřadnosti.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *