Ronald Reagan byl nejen schopný herec, který v osmdesátých letech přesvědčil řadu lidí (především na území USA), že je čtyřicátým prezidentem spojených států amerických a dařilo se mu to po téměř jednu celou dekádu, ale také autor mnohých veselých hlášek, mezi které patří například tato:

Vládní přístup k hospodářství lze shrnout několika krátkými frázemi:

If it moves, tax it.

If it keeps moving, regulate it.

And if it stops moving, subsidize it.

Zbytečně doslovně přeloženo jako:

Když se to hýbe, zdaň to.

Pokud se to hýbe i poté, zreguluj to.

A když se to hýbat přestane, začni to dotovat (z vládních prostředků).

Prostě takový veselý koloběh ekonomického života státu a jeho oveček. A měl pravděpodobně pravdu, neb totéž je aplikováno i nyní, v době tzv. mediální krize, kdy se nějakému šaškovi podařilo spoustu lidí přesvědčit, že nastala ekonomická krize v důsledku čehož se staly dvě věci: Lidé, kteří za normálních okolností nakupovali pouze čtyřikrát týdně tak, že by se z toho najedlo jedno celé menší město v Bangladéši, nyní nakupují pětkrát týdně a navíc to dají ještě všechno zamrazit do obřích mrazících boxů. Nebo to všechno možná nejprve strčí do mlýnku na maso a stlačí tak jídlo na měsíc do malých úhledných tyčinek, které teprve pak dají zamrazit. Nevím, čert ví co s tím dělají, nemůžu vědět všechno, že áno.

A druhá – jedna zmatená frakce naší takyvlády začala ve vší pomatenosti vracet jakési poplatky, které jsou nuceni platit penzisté, kteří si chtějí popovídat s vrstevníky v čekárně u lékaře či na přepážce v lékárně.

Ono to bylo tak. Zhruba v době, kdy paznehti obdrželi za cár papíru s číslama množství bankovek od babiček i dědečků, večer to šli propít, nejen proto, aby následně starší již nepaznehti mohli tyto opilé jedince přesvědčovat ke kopulačním technikám a nemuseli složitě nahánět takřka bezzubé snědé spoluobčanky na výpadovce u Dubí (ti starší, pochopitelně, nikolivěk ti mladší). Tak zhruba v této době se v novinách objevil článek, že lidé jsou hrozné ovce. Citujme:

V mladoboleslavské lékárně, která lidem odpouští poplatky, se ukázalo, že zvedla marži na maximální výši – neporušují sice nijak pravidla tvorby cen, ale pro pacienty to znamená, že ušetří 30 korun, aby zaplatili až několikasetkorunový doplatek,“…

„Lékárny, které přicházejí o poplatky, tratí až čtyřicet procent zisku. Je jasné, že se mohou snažit si tento výpadek nahradit…

Ale i navzdory tomuto faktu se před lékarnou kupí nekončící fronty pacientů a zvedá se obrat až o dvě stě procent. Proč? Protože netřeba platit poplatky! V důsledku čehož musela lékarna dokonce platit ochranku (!):

„Obrovsky vzrostla agresivita čekajících pacientů. Ochranka nám reguluje počet lidí, které pouští do lékárny,…

…“někteří lidé přicházejí s desítkami receptů“

Božské. To bych ani sám nevymyslil, ani kdybych tuze moc chtěl.

Názor si utvořte sami. Pokud tedy zrovna nestojíte ve frontě na panadol, byste mohli později ve sklepě tajně drogy lidem vyrábět.

Což mi připomíná, že mi na jeden starší mobil, který zase toliko neužívám, přišla krátká textová zpráva:

Vazena slecno, dovolujeme si vas upozornit, ze jste objednana na vysetreni k nam do gyn. ordinace.

To je tuze hezké. Mám teď trochu obavy, jestli mi za deset let na dveře brzy nezaklepe exekutor s požadavkem, že si bere televizi a video, protože dlužím třicet kč*penále za návštěvu u gynekologa. Že jsem na ní nebyl a video ni televizi nemám, ho zajímat jistě nebude. Hmm, mrzká to budoucnost :(.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *