Hmm, sníh, ukrojte mi ještě kousek!

Namísto toho, abych se věnoval bohulibému zdokonalování umění pečení, pečoval o svou tělesnou schránku či rozvíjel své podnikatelské plány, stojím každé ráno a večer s lopatou v ruce a mávám s ní po chodníku, silnici či jiných částech komunikace.

Ano, stát tomu chtěl, aby již vlastníci nemovitostí (rozuměj: nevlastníci komunikace veřejné k nemovitosti přilehlé) nemuseli být právně zodpovědni za polámané seniory, kteří se každoročně v tomto zimním období chodí válet na zledovatělé chodníky a vymyslel proto božský plán, jež zněl: Budiž, že nemusíte sníh odklízeti. Skvostné. A kdo to teda bude odklízet, zeptal se někdo hloupě do mikrofonu v televizních zprávách někdy mezi ubodaným spoluobčanem vietnamské národnosti a informací o nově narozeném mláděti některého z blemcavých kytovců. Odpovědi se mu dostalo, že prý jakýsi stát!

No a protože všichni víme, jak stát umí hospodařit s financemi našimi, natož něco řídit, jak to asi mohlo dopadnout. Vznikl kočkomrož (horší varianta kočkopsa) – vlastníci nemovitostí již nemusí sníh před svým domem uklízet, nebudou za zranění válejících se seniorů zodpovědní, sníh bude odklízet město a pouze pokud ze střechy nemovitosti spadne kus ledu a důchodce zabije přinejmenším tak, že tento již nebude živý, dostanou pozůstalí po seniorovi od pojišťovny půl kila šunky od kosti a barometr k tomu. Tak.

A kterak se k tomu postavila města a politici v nich, bleděmodrá to prohnilá odrůda s chapadly jež je součástí chobotnice zvané státní aféra? Inu snadno, za několik desítek milionů korun českobratrských nakoupili skvostné cedule nesoucí vtipný slogan:

Tyto následně vyvěsily (podle rodu kurvy*) na každém sloupu, na každý kandelábr** a vyřešily tak otázku úklidu chodníků. Inu, není to skvostné?

Babičko, tak vy jste si tady na městském chodníku zlomila krček kosti stehenní říkáte? A že už nebudete nikdy chodit jako dřív? Ale to je přece vaše chyba! Vždyť tam byla cedule, která jasně říkala, že tento ani žádný jiný chodník není a nebude již nikdy více udržován!

S pozdravem, váš unylý úředník&politik.

No a pak tady máme další související radosti, za které město může pouze z 1/3, tedy částečně. Sníh na silnicích někdo odhrnuje, bohužel většinou směrem do parkoviště, takže podélné stání stává se často nemožným. A pokud už si odházíte několik stovek kilo sněhu, abyste vůbec mohli vyjet, projede ploužek znovu a opět vás co? Opět vás zasype. Aneb Sísyfos by si jistě chrochtal jak je skvostné každé ráno mlátit lopatou do zmrzlého ledu a snažit se jej dostat z uježděné vozovky, leč, můj šálek kávy to tedy není ani v nejmenším.

A to nemluvím už vůbec o tom, že zde nedávno nasněžil kopec sněhu, následně na to dva dny nikdo nešáhl, neb město bylo tuze překvapeno, že padal sníh, načež chvíli popršelo a na další den to krásně zmrzlo v mínus pěti. Takže nejen, že nešlo vyjet páč všude byl sníh, ale i na autě jsem měl krustu ze sněholedu tak patnáct čísel a nezbylo mi, než ji krájet jak polský koláč; koláč s třešničkou navrch – dvacet minut jsem odhazoval sníh kolem auta a rozbíjet led, abych nakonec zjistil, že moje auto pod ledem záhadně pustilo nejen barvu, ale také značku; aneb není větší radosti, než když po hodině úporné práce naleznete pod ledem úplně cizí kus samochodu. Ej, to bylo radosti na starém bělidle. Fcuk.

Osvětlivky:

* Výraz kurvy není v případě, že hovoříme o českém státě, vládě či politicích pejorativní či vulgární, nýbrž se jedná o synonymum.

** Kdo neví, co znamená výraz kandelábr, narodil se pravděpodobně po roce 1989 či před rokem 1723 a dobře mu tak!

Share

2 Responses to “Hmm, sníh, ukrojte mi ještě kousek!”

  1. Bacil says:

    kde ja sem to s tim autem uz cetl… aa to je z lamera, treba Te potesi, ze jsi nebyl jedinej :p http://lamer.cz/quotes/show/42305

  2. Hmm, nebýt v tom sám je jistě vždy dobré znamení. Třeba když člověk navštíví swingers párty, gangbang rape nebo etnografické muzeum kde servírují tofu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *