Zase po delší době sesumarizuji na co mé filmové oko pohlédlo v posledních měsících.

Into the Wild (detaily na čsfd)

Rozhodně film, který mohu doporučit. Možná je dojem z něj o to silnější, že vychází z příběhu, který se skutečně udál, nevím, každopádně i přesto, že se jedná o více než dvě hodiny, určitě jsem se nenudil.

V kostce řečeno film pojednává o cestě mladého čerstvého absolventa střední školy, který se rozhodl kompletně odpoutat od civilizace a žít pouze v přírodě. Jak se mu to (ne)daří můžete shlédnout právě v tomto ryze dobrodružném snímku.

All the Boys Love Mandy Lane (detaily na čsfd)

Z pohledu předvídatelnosti celkem průměrný hororový snímek, jehož děj však celkem odsejpá, pokud máte rádi předvídatelné hororové snímky :-).

Doomsday (detaily na čsfd)

Takový antivirový snímek. Vcelku stará zápletka, hodně se to však podobná I, Legend, tedy některými prvky, jen tam mají poněkud větší kompars a vůbec asi i větší rozpočet na kulisy :-). Všehovšudy se však jedná o takový spíše průměrný kousek, nečekejte nic převratného.

Gridiron Gang (detaily na čsfd)

Dwayne Johnsonů (The Rock) a Xzibit v hlavních rolích pasťáckého dramatu, kde hraje nepoliticky korektně pouze jeden běloch. Celý děj se točí okolo amerického čutání hlavama o sebe, což je vůbec takový sport… řekněme divného rázu. Každopádně až na absenci kvalitnější muziky snímek ničím kritickým neurazí. Spousta klišé, to ano, ale co naděláte, ta už jsou pomalu všude.

Nutno však podotknout, že film není úplně mimo mísu z hlediska reality. Ze zkušenosti vím, že brazilce (jak jsem u nás přezdíval pasťáky) lze skutečně stmelit a naučit je něčemu právě díky sportu…

Leatherheads (detaily na čsfd)

George Clooney v roli hlavní ve filmu s opět fotbalovou tématikou (americko fotbalovou, bych byl přesný). Tentokráte se jedná o pěkně vystylizované retro pojednávající o počátcích profesionalizace am. fotbalu.

Ač téma příliš nemusím, docela se mi to líbilo a to i přesto, že podobných filmů (byť nikoliv v retro stylu) bylo již natočeno takové množství, že byste si z jejich DVD mohli vytapetovat celou zeď.

A když už nic, alespoň se můžet pokochat vcelku zajímavou Reneé Zellweger, která sice vypadá, jakoby prošla dost zvláštní plastikou, ale třeba je taková od narození (a ne, prsa nemám na mysli).

Jumper (detaily na čsfd)

Akční snímek s podobnými prvky, jako kdysi matrix, leč základní myšlenka končí a padá na jisté anomálii (nadlidské schopnosti), což nakonec vůbec nevyzní. Sice je to vcelku dynamicky natočené, čili co do akčnosti je to asi zajímavé, ale hlavní myšlenka či zápletka, chcete-li, docela chybí a je to škoda. Téma se podle mého názoru dalo daleko více rozvést.

Když však člověk odhléne od těch akčních klišé, je rozhodně způsob „cestování“ metrosexuála Jumpera docela zajímavý.

Never Back Down (detaily na čsfd)

Uá. Až na ty nechutně kýčovité klišé, které asi k těmto filmům prostě patří, je to řemeslně celkem pěkně zvládnutý snímek. Příběh – hrůza a děs, zápletka, hrůza stejně velká, pointa = tragédie. Leč na tento druh filmů se nechodí kvůli ani jednomu výše zmíněnému :-). Z hlediska adrenalinové zábavy si přijdou na své fandové Klubu Rváčů, neboť v tomto duchu je film laděn.

A samozřejmě je to říznuto nějakým tím zajímavým bojovým uměním a příběhem typickým z let osmdesátých, což bych shrnul jednoduše:

…metrosexuál dostane do držky, dva měsíce trénuje s politicky korektně barevným metrosexuálem a pak porazí v aréně třicet dalších metrosexuálů, co trénují tři roky déle jak on, aby nakonec hlavnímu metrosexuálovi přebral úplně tupou holku…

The Bucket List (detaily na čsfd)

Morgan Freeman a Jack Nicholson se potkali v tomto velmi povedeném dramatu s komediálním nádechem jako dva stárnoucí a umírající jedinci, kteří se rozhodnou na stará kolena si ještě trochu užít.

Film je však daleko hlubšího rázu a po všech těch trapných akčních videoklipech jde rozhodně o příjemnou změnu, pročež doporučuji.

Wanted (detaily na čsfd)

Akční kousek z dílny režiséra, jehož jméno vypadá, jakoby si ho producentni vymysleli (Timur Bekmambetov). Opět dílo s prvky matrixovými, ale v důsledku to začíná i končí právě těmi prvky. Hlubší myšlenka žádná, opět spousta přehnaných blbostí.

Ale pokud to budete brát ryze jako akční snímek bez hlubší myšlenky, nebudete zklamáni, řemeslně je to opět velmi dobře zvládnuté, řekl bych na úrovni delšího videoklipu/reklamy = má to spád, výborný střih a efekty, není to zase tak nudné, ale přece jen, skoro dvě hodiny jsou i na takový snímek trochu moc.

War (detaily na čsfd)

Taky akční blbůsta s Jet-Lim a Jasonem Stathamem. Vcelku dost průměr, netřeba u toho moc přemýšlet, a na závěr to má celkem dost komicky vtipné (nebo trapné?) rozuzlení. Ale alespoň to mělo rozumnou hodinku a půl, takže se to celkem odsypalo.

Wristcutters: A love story (detaily na čsfd)

A závěrem snímek, který určitě opět po čase můžu doporučit. Celkem zajímavé téma – hlavní hrdina si uklidí pokoj a spáchá sebevraždu, aby se ocitl na onom světě, kde však pokračuje a jakoby žije dál, jen ten svět je daleko šedší, méně zábavný a vůbec atmosféra je pěkně zpracovaná.

Jinými slovy po delší době celkem originální pohodový snímek o posmrtném životě a to i přesto, že poslední část filmu je taková, … řekněme slabší.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *