Facebook je zlo!

To platí nejen pro ty z vás, kteří sem přicházíte z tohoto semeniště virtuálních lidských entit. Ano, facebook je zlo. Facebook a změny statusů jsou jen pro ty, kteří si nedokážou zapamatovat, zdali již daný den měli kávu či nikoliv, kolikrát již čůrali nebo zda šli do práce. Navíc vede často k závislostem a potrefenému jednání. Máme v práci kolegyni, která si pozvala instalatéra, aby jí pračku zapojil na její profil na facebooku – prý si  nikdy nevšimne, že už doprala, a tak by to její blikání ráda viděla jako zprávu právě ve svém facebook profilu.

A proč to všechno vlastně zmiňuji? Konverzaci na toto téma jsme v kanceláři otevřeli hned poté co se naše nadržená nadřízená převlékla za slutty devil, neboli za sexy čerta. Prý to byl regulérní čert a s lahví sektu v ruce argumentovala něco o tom, že ve druhém patře je mikulášská párty. Nevěřili jsme jí ničehož, především vzhledem k množství bankovek zastrčených za podvazky. A že jich nebylo málo! Takové nominály vidíte sotva o výplatě!

Ilustrační foto:

Při této příležitosti jsme tedy diskutovali téma facebooku, kde prý bych sobě měl pořídit účet. Rázně jsem odmítl s odůvodněním, že ač bych velmi chtěl, neměl bych čas všechny tyto lidi kopulovat. Protože facebook je jen rozšířenější verze serveru amateri.cz, to ví každé malé dítě, a neslouží k ničemu jinému, než k navazování podivných sociálních vazeb. Tyto vazby vás pak nutí k věcem, které byste za střízliva a bez nich nikdy neudělali.

O dalších ošemetných situacích, které mohou při použití této sítě nastat ani nemluvě! Například vám vaše matka pošle žádost o přátelství. Vy víte, že přijmout nechcete, ale odmítnout nemůžete, protože se s ní jedenkrát ročně o vánocích vidíte a dokážete si představit to trapné ticho, ktere by nastalo při štědrovečerní večeři po pronesení otázky: „jakto, že sis mě nepřidal mezi přátele?“ Totéž platí, pošle-li vám tuto žádost váš nadřízený či nejlepší kamarád z dětství, kterého si matně pamatujete jen proto, že vám spontánně ukazoval pindíka kdy to jen šlo s dotazem, zdali si nechcete hrát, přičemž tato drobnost posléze vedla k tomu, že jste se raději nechali přeřadit na školu pro mentálně postižené a strávili zbytek vzdělání v pomalejším tempu.

Jednoduše řečeno, facebook nemůže plodit nic dobrého. Je to taková lepší seznamka, pouze s daleko otřesnějšími výsledky. Znám třeba kolegyni v práci, která se přes facebookovou síť seznámila s mužem! A ještě jsou stále spolu!!! Nebohá to ženština.

Ale abych nedštil jenom síru a prach na tento posvátný stánek všech asociálů, latentních homosexuálů a introverních masových vrahů. Faktem zůstává, že idea obličejové knihy není špatná, ale její zpracování formou pana Cukrového Kopce mi není blízká. A můj největší strach pramení z toho, že bych dohledával bývalé naplněné a polámané či nenaplněné lásky z mládí, či by mě tyto dohledávaly samy a já bych z toho všeho byl akorát smutný. Ačkoliv je mi jasné, že by to vesměs byly jen neznámé tlusté ženy se stejným jménem, u kterých byste při „zezadu proti zdi“ přemýšleli spíše nad tím, zdali by šlo uplácat prso na zádech, než nad tím jak ji vyšu*** mozek z hlavy, ale přesto bych to nerad riskoval; co kdyby tam přeci jen zbyla jedna, která bude stále stejná. Hmmm. Uvědomuji si, že to patrně nevyznělo vůči ženám dvakráte mile. Jenže jsem zastáncem názoru, že ženská nesmí mít větší pupek než já. A to už je prostě holt co říct!

Což mi připomíná, jak teď chodím pořád po těch doktorech, seděl jsem nedávno v jedné čekárně. Hrála tam poněkud hlasitě televize a bohužel jsem u sebe neměl univerzální dálkový ovladač, abych ji trochu utlumil, tak jsem byl nucen vstát a hledat manuální tlačítka k upravení hlasitosti. Zrovna tam ukazovali v nějaké souvislosti Jančuru, takového toho ředitele firmy, jejíž jméno neumí pořádně vyslovit. V čekárně seděl nějaký postarší pán, který hned jak jsem přistoupil k aparátu pronesl: „No jen ho vypni, hajzla jednoho!“ Nechápavě jsem se na něj otočil a senior se horlivě rozpovídal: „No vypni ho! On tady chce smýkat vlaky z rakous! Kdopak to kdy slyšel v česku vlaky z rakous?! Vždyť tady máme české dráhy, tak co to sem tahá!“.

Nemohl jsem nenamítnout, že se domnívám, že hajzl je spíš předseda českých drah. Na to se poněkud zamračil a jak to jako myslím. Čekal jsem, že vytáhne čapku a vyklube se z něho cviklístek lomeno pomatenec, který po mě bude chtít takovou tu kartonovou jízdenku, jinak mě nepustí k lékaři do ordinace. Naštěstí se tak nestalo, nicméně jsem mu opáčil, že kvůli kvalitě českých drah jsem si pořídil vozidlo, a že ač již přes dva roky vlakem nejezdím, pořád čtu spousty článků, které české dráhy zrovna nevyzdvihují jako dopravce na evropské úrovni, ba spíše naopak, a že Jančurovy vlaky by to mohly změnit.

„A kde to jako čtete takové žvásty?“ Opáčil jsem, že na internetu jich najde spoustu, ale i běžně v mladé frontě nebo lidovkách… „Jó, internet! Pche! Tam je akorát fejsbuk, kde se navážejí do nás, do důchodců, ať jdeme do plynu! To tak! Přitom my tady pracovali na vás celý život!“

„To máte tuze velkou pravdu pane! Internet JE velké zlo, Facebook jakbysmet“, povídám mu bodře. „Hned o tom tam napíšu, chcete?“, načež jsem vytáhl mobilní aparát a udělal jsem cvak a vyfotografoval jeho překvapený obličej. Nebo jsem si to alespoň myslel a jal jsem se fotku odeslat.

„Hej, co to tam čudlíkuješ! Okamžitě toho nech smrade!“, snažil se mě geront marně zadržet svými slovy. Leč, ty se ode mě odrážely jako hejno pingpongových míčků. Bohužel, jakkoliv bych rád zde jeho foto uveřejnil, tak mé morální zábrany mi to neumožňují. A také to, že fotící mobil má celkem zpoždění a já vyfotil především kus lesklé nemocniční stěny. Mrzuté.

Pro další skvostné důkazy o tom, že facebook je zlo, nemusíme chodit nikterak daleko:

Dívka omylem pozvala na oslavu svých patnáctých narozenin 21 tisíc lidí.

Funkce facebooku vetkla muže za mříže.

A kterak Superman na facebook doplatil uzřít můžete zde.

A pamatujte, facebook – facebook, je zlo!Nyní se můžete kochat frázemi vedoucími právě sem:

Mikulášská párty
kreslený mikuláš
facebook je zlo
facebook
kreslený čert a mikuláš
tlusté ženy
modrý svatební dort
velmi tlusté ženy


Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *