Letos jsem měl tuze velké stěstí. Zažil jsem již dvě (slovy: 2) do-vole-né. To je, co? Jednu jsem strávil v práci a druhou taky.

Totiž aby bylo jasno, ani jednu jsem v práci nestrávil (na tuto oxymoronem zavánějící kontraindikaci minulého odstavce se neostýchejte poukázat)! Leč faktem zůstává, že obě byly nahlodány zubem pracovním, který vyhlodal do mě díru velikosti papundeklového předrevolučního vozítka. To by samo o sobě nebyl problém, kdyby skrze tuto pomyslnou díru nevytekla veškerá dobrá, nebo přinejmenším dovolenková, nálada a o ztrátě volného času raději ani nemluvě!

A co je na tom nejpikantnější? Zejména fakt, že v obou případech se jednalo o tragikomické banality rozsahu titěrného, které především mohly počkat. V prvém případě stejně počkaly, ale dovolenou mi to polámalo tak jako tak. V případě druhém to byla tak trochu sofiina předvolba – mohl jsem se na to z vysoka vyehmovat a nic by se nestalo. Ale dokázal bych žít celý zbytek dovolené s pocitem, že někde čeká naprosto nepodstatný úkol, který někomu připadal důležitý natolik, že se jej snažil zrezivělou aortou firemního organismu protlačit až ke mě? Nedokázal. A proč? Protože jsem kokot.

Von si tady stěžuje a přitom v africe hladoví děti, říkáte si jistě. Slova hodná zejména nějakého erudovaného svědka jehovového či majitele profilu na obličejové knize (facebook je zlo!). Jenže teze není úplná. Děti sice hlady zůstanou, ale zato jejich kličkou poháněný laptop bude, řečeno slovy marketingovými, o 108% bezpečnější! Pročež skoro dalo by se říci, že já do dětí bezpečností, jehovisti do mě tezí. Hmm.

Což mě přivádí k naprosto nesouvisející události, která se udála zhruba 43 219 sekund (čti: vteřin) zpátky. Tou událostí byl nákup z něhož vyplynula jedna rada: Nikdy nekupujte sýrové bulky spojené ve čtyřech kusech. Vypadá to sice hezky, je to praktické, na jejich deportaci k pokladně lze použít prodloužený bagetový sáček s průzorem (čti: sáček na bagety s průzorem), ale v důsledku je na každé jednotlivé bulce statisticky méně zapečeného sýru, než na bulkách zakoupených zvlášť.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *