Dnešní den

Dnes jsem vstal časně ráno v jedenáct dopoledne, pojedl jablko, nasoukal se do přiléhavého obleku, vyblitě žluté košile, trenýrek a odešel na další kolo pohovoru do společnosti, která, pokud to půjde hladce, by měla někde uvnitř skrývat cubicle s mým jménem. Kdo neví co nebo kdo je cubicle, nechť hodí kamenem. Netroufám si říci, zda to bude skvostné nebo nikoliv, ale bude to rozhodně změna.

A jaký byl váš den? Pln překvapení? Vzrušení? Zklamání? Ne že by mě to zajímalo, ale dotazem nezarmoutíš, což?

Předevčírem, vlastně včera, mi přišla upomínka na doplacení dlužné částky ke zrušenému životnímu pojištění. Jelikož bylo již zrušené, odmítl jsem částku zaplatit a pro jistotu jsem zavolal mému pojišťovacímu agentovi, aby mi to ozřejmil. Telefon mi sice zvedl, ale jen co jsem vyslovil klíčová slova „zrušená / smlouva / odkupné“, vjel okamžijtě do tunelu a hovor se přerušil. To bylo mírně mrzuté. Asi počkám osm let a pak napíšu do novin, jak ke mě byl svět krutý, až mi kutor.exe zabaví veškerý majetek včetně ručně pleteného kostkovaného plédu. Tak se to dnes dělá, nebo ne?

Což mě přivádí na myšlenku, že pro mou knihu „Sedm let v debetu“ stále hledám spolehlivého nakladatele. Společnosti Home kredit ani ta druhá co nabízí k úvěrům peněženku zdarma zájem neměly. Mrzuté. Leč, neklesám na mysli, ono se něco jistě brzy vysmrčí.

Cestou z pohovoru jsem si chtěl koupit chléb náš vezdejší a jelikož po cestě je pouze jedna pakárna, kde vím že jej vyrábějí z pryže, zastavil jsem se tam jen na čumendu a pouze mimoděk se optal, zda je jejich chléb stále měkký jako oční bulvy lenochoda obrovského. Dostalo se mi nepřítomného výrazu a odpovědi „šumavského půlku?“ Mávl jsem rukou a smutně odešel do výtahu. S chlebem je to v této zemi jako s prostitutkami – je buď šíleně drahý a chutná jak použitý nebo je jen drahý a chutná stejně blbě.

To je velmi smutné a jelikož mě to nyní poněkud rozesmutnilo, ukončím tento zápisek slovy krátkými. Tak.

Share

2 Responses to “Dnešní den”

  1. Petr od vedle says:

    musíš si vymyslet jiný název pro tu knihu, tenhle je už použitý…

  2. pansponka says:

    To je ňákej kreslenej humor akorát :). No dobrá, popřemýšlím… co třeba osm let v debetu? Dekáda v debetu. Smrtonosný debet? Debet Fiction? 12 Angry Debets? Schindlerův Debet? Debetní klub? Pán debetů: Společenstvo debetu… Něco snad najdu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *