Nebo lépe možná řečeno 2880 kusů vteřin. Proč zrovna tolik? Hádejte! A nebo ne, je to ztráta času. Nepřišli byste na to. Je to stejně záhadné jako třeba vatikán a jeho zákony, komunismus, věřící, jehovisti nebo třeba geometrie.

Když už je řeč o geometrii – přišel jsem na to, že objekty, které studují aktivně na jistém jakoževysokoškolském ústavu (ehm *vut* ehm), jsou někde vyráběni podle jedné šablony. Proč si to myslím? Je to stejné jako s čínským nádobím či falešnou kůží – ať už na ně narazíte kdekoliv, vždy páchnou. Tak se kurva myjte nebo už fakt nevim.

Tak. To byla chvilka optimismu. Nyní se výjimečně vrátím ještě k nadpisu, tedy proč je depresivní obddobí pryč. Je pryč proto, že pan sponka sobě konečně našel rozumné bydlení! Super výhodné, cenově dostupné bydlení ve vilové čtvrti v bytě 10+1. Totiž deset metrů od dálnice a metr pod úrovní vozovky.

Vždy jsem si myslel, že výše zmíněné tvrzení použiju maximálně v žertu, leč v tuto chvíli se jedná o krutou pravdu! Hned vedle jezdí tramvaje, do sklepa nemusím chodit po schodech a vůbec to má řadu jiných benefitů, na které jsem zatím ještě nepřišel. Čili optimismus vydrží přesně do chvíle, než začnu připravovat stěhování.

To mi připomíná, že nedávný nákup vozidla byl tuze moudrý krok! Shodou okolností jsem se o víkendu pohyboval v okolí vlakového hlavního nádraží jednoho tuze mnoho velkého města, které se nachází v takové zatáčce před opravdovým městem a prohlížel jsem si příjezdové a odjezdové tabule. Při té příležitosti jsem zaregistroval, že tři spoje měly namísto údaje o zpoždění uvedenou zkratku BUS. V tu ránu jsem si to vše konečně uvědomil! Když hodnota zpoždění dosáhne magické hranice (patrně 666), naskočí na číselníku BUS! A cestující jsou na části trasy násilím nasoukáni do vozidel dopravy autobusové. Což ocení především revizoři, kteří tak s pocitem dobře vykonané práce kasírují nebohé cestující, jež disponují pouze jízdenkou vlakovou, kterou se pochopitelně ve vozidle autobusovém nemá smysl prokazovat.

Nakonec z toho vytěží absolutně nejvíce Vančura – české dráhy začnou všude jezdit autobusem, železnice tak bude úplně volná a on si bude moct konečně jako jediný kluk na světě splnit svůj dětský sen – hrát si s vláčky v reálné podobě a ovládnout tak kompletně konečně i svět železniční. Ze srdce mu to přeji.

Mimochodem není bez zajímavosti, že české dráhy se k aktuálnímu problému s nemožností provozovat vlaky na části své klíčové trasy staví poněkud letargicky. Čekají až na jakýsi kompletní přesun nádraží – do té doby nemá prý smysl problém řešit. Něco mi říká, že poslanci, ministři a jiná mentálně zaostalá verbež má mezi zaměstnanci českých drah řadu příbuzných. Viď, stando…

A aby toho nebylo málo, dráhy přišly s další novinkou – zdražují! Nemám sílu se na ty jejich ceníky ani podívat.

Prostě žijeme v bananelandu, ale raději si to nepřipouštíme. Život je prostě plný překvapení. Třeba nedávno jsem byl v obchodě s televizory a zrovna tam běžel nějaký pořad (zprávy?) kde hovořili o jakési Jiřině Bohdalové. A považte, byla OBLEČENÁ!! Fotku oblečené Jiřiny Bohdalové si tak můžete prohlédnout na vlastní nebezpečí zde.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *