Čtvrteční pondělní stávka

Zatímco si německá elita mezi porcováním řeckého čuníka na jednotlivá plážová letoviska dopřává nedávno výrazně zlevněnou zeleninu z celé evropy, na opačné straně zeměkoule američanůma svítí žárovka. Už od roku 1901, přičemž největší záhadou pro světový spotřební národ je to, jak vůbec může nějaká věc vydržet i delší dobu než týden, aniž by se porouchala. Naproti tomu ve slovenské spolkové republice nalezli ženu. A nejen ženu jen tak ledajakou! Přímo ženu, která zmizela před 25 léty. Jinými slovy se slováci přiznali, že mají na matrice bordel jak v řecku.

V česku se naproti tomu řeší problémy úplně jiné. Stávka. Odboráři vyhlásili stávkovou pohotovost, ale nějak se nedokázali dohodnout ani na termínu, což v mých očích podkopalo autoritu celé této obskurní akce, a ztratil jsem o ni zájem. Dokonce jsem o tom původně ani nechtěl psát, leč jednou jsem zde od toho abych vás objektivně informoval, tudíž.. nevím jak tu větu zakončit. Takže, totiž, tento… Uff, to jsem z toho brilantně vybruslil. Anyway…

Stávkovat budou železničáři (prý nepojedou vlaky, ha-ha), což nechává chladným patrně každého člověka, který kdy měl tu smůlu trávit ve štrůdlu izolepou slepených toitoi budek zvaných honosně rychlík vůbec kdy nějaký čas. Pak budou stávkovat také tramvajoví šoféři, autobusoví šoféři, trolejbusoví šoféři, řidiči taxíku… řidiči taxíku patrně stávkovat nebudou, přestože by to tak nějak zapadalo do portfolia tamní husté inteligence.

Zcela jistě nezůstává bez zajímavosti jakým způsobem budou krizi řešit jednotlivé regiony, města či místa.

V Praze dopravní situaci řeší nasazením lodí na vltavě, která prý zvládne bez problémů flexibilně přepravit až osm pracujících za hodinu… a to na opačný břeh této libě nevonící tůně. Halelůja!

Pražský dopravní podnik dokonce vydal podrobnou akční mapu, která přesně demonstruje trasy, kterými se budou občané moci dostat a kam.

Vypadá to jako by cesta vedla tak trochu do … ale né, přece nenapíšu, že do prdele. To by se přeci ne to… nehodilo. Ehm.

V Praze tedy akční plán mají. A jak je tomu jinde? V Brně, městě s největším penisem na náměstí, si stávku vyložili po svém a v tomto duchu nasadili jen 11 hlavních tramvajových linek, tzv. šalin. Místy se dočtete, že původní počet linek byl pouze osm. Zde soudruzi možná udělali lehce chybu. Zároveň se obávám, že stávkový štáb příliš neuvítá pronajmutí 64 autobusů, kterými Brno hodlá nahradit veškerou železniční dopravu ve městě. Kdopak to vše asi zaplatí se raději ptát nebudu. Ne! Já raději knihu.

Na ostrávsku popletení řidiči stavkováli už v červnu, takže stávkový den oslaví jízdou dle platných jízdních řádů. Stávkovat budou akorát řidiči ČSAD Havířov, protože v červnu byli příliš opilí na to, aby nepřišli do práce a stávku svých ostravských kolegů podpoříli. Vlaky nepojedou, což je ovšem na ostravsku koncem týdne docela běžný stav.

Zaměstnanci škol, nemocnic, státních úřadů či bank nemusejí mít starost. Do práce je odvezou policisté. Vás ostatní, méně důležité, neškolní, nenemocniční, nebankovní a nestátní zaměstnance, odveze do práce váš pohybový aparát. Využijte jej, vyhnete se morbidní obezitě, na kterou každoročně umře přes 300 000 lidí a to jen ve spojených státech, kolébce této skvostné obskurní nemoci.

Záchranná služba vyzývá občany, aby se nepřejídali, nezkoušeli alternativní či doma vyrobené masturbační pomůcky ani nepoužívali ostré předměty k jakýmkoliv činnostem, protože je pravděpodobné, že jim nikdo nepomůže až budou hlavou zaklesnutí v žebrování topného tělesa či mít část těla skřípnutou uvnitř experimentálního relé.

Dopravní podnik vydal zároveň prohlášení, že cestující ve vozech městské hromadné dopravy by neměli narazit na revizory. Ono taky jaká je pravděpodobnost že se najde blbec cestující, který by vlezl do tramvaje stojící někde v depu, necvakl si jízdenku a kterého by záhy zkasíroval entuziastický revizní cviklístek, že…

Hezky do kontrastu celé stávkové situace pak působí zpráva o tom, že většina čechů chce pracovat i v důchodu. Článek jsem nečetl, sci-fi literatura mě příliš nebere. Navíc v nadpisu článku je podle mě navíc minimálně písmeno „i“. Navíc jsem v předchozí větě použíl navíc dvakrát slovo navíc. Nenechte se tím odradit, ale zároveň nemějte obav na to poukázat jakýmkoliv způsobem, který uznáte za vhodný.

Stávkuje se všude. Třeba v řecku v těchto dnech stávkují státní úředníci za vyšší mzdy. Ale tam to dává smysl. Považte sami – průměrný státní vratočuč či kroutič volantu si za měsíc vydělá (v přepočtu) pouze 182 250 Kč. Obecně dostávají státní zaměstnanci v průměru 17,8 platu ročně. To je taky strašně málo. Aber, das ist wénik by se chtělo říct. Kromě toho musejí pracovat o patnáct procent dní v roce méně, než průměrný němec či holanďan. Je jím upíráno dokonce právo na práci!! Nepředstavitelné, v jak krutých podmínkách musejí jinde pracovat a v česku stávkují řidiči za nějaké poblblé stravenky. Pche.

Ale řecko je celkem specifiká, velmi chudá země, která dělá vše pro to, aby se z dluhů dostala co nejdříve. Citace z článku:

Kvůli špatné evidenci matrik navíc řecký stát dlouhodobě vyplácí důchody dávno zesnulým lidem.

popřípadě:

…v Řecku neexistuje komplexní katastr nemovitostí, a vláda tak nemá přehled, jakou půdu a jaké budovy nebo přístavy přesně vlastní.

Je to lol nebo je to rofl? Na to už si musí odpovědět každý sám.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *