Ano, nadpis obsahuje dva, slovy: 2, otazníky, což nejenže se vůbec nehodí do tohoto lingvisticky dokonalého plátku, ale také jistě působí zbytečnou zátěž na sítnice očí mnoha chodících uhlíkových ostatků této země (čti: lidí).

Stále častěji sem přicházejí lidé fejcpukoví. Jak všichni víme, facebook je zlo. Tématem článku však tato obskurně obsedantní síť nebude, tudíž si nedělejte plané ani pravé naděje, že by tomu tak snad bylo. Jednoduše bylo potřeba zmínit, že tato síť, je prosté zlo. Tak.

Kdyby vás to zajímalo, tak kynuté preclíky jsem sobě doposavad neučinil. Dnes je poslední den platnosti droždí, které jsem pro tyto účely zakoupil, tudíž je velmi pravděpodobné, že k tomu již ani nedojde. Což je zpráva tuze, tuze smutná a nebojte se na to poukázat. Ne, prosím ne, nezakládejte na facebuku žádné stránky na toto téma. Ne ne ne. To by bylo velmi… nerozvážné.

Není bez zajímavosti, že jsem připravoval také těsto na pizzu a protože jsem líný to odměřovat, dělám ho vždy ze 450 gramů, ale na jednu porci spotřebuju maximálně gramů 200. Tudíž zbytek (odečtěte si to sami) zůstane vždy v lednici s tím, že si další den vyrobím pizzu zas. Jenže chyba mostu! Téměž pokaždé se mi podaří nemít další den na pizzu chuť, pročež těsto vyhazuji. Ó jaké plýtvání, že ano. Co by za to daly děti v Africe?? Vůbec nic přeci, protože kdo by žral syrové těsto! To dá přeci rozum, neblbněte.

Každopádně naposled jsem těsto ze slušnosti nevyhodil. Vyndal jsem ho ze sáčku, položil doprostřed malého talíře a nechal jsem kvasinky působit na volném vzduchu. Ještě jim večer povídám: „A ne že se mi tady rozutečete po celé kuchyni, holoto jedna!“ a následně s klidným svědomím odcházím spát. Ráno na mě čeká velké překvapení: kvasinky zapracovaly a rozrostly se po celém obvodu talíře, leč, přesně dle mých instrukcí nepřekynuly těsto pryč a zůstaly asi milimetr nad stolem. Což bylo… skvostné! Takové malé vleklé vítězství člověka nad lží a nenávistí. Tedy, fermentací.

Závěrem, závěrem snad jen pootočit… Pokud žádný nemáte, máte alespoň smůlu. A v dnešní době něco mít, to už je něco!

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *