Citrónová zmrzlina cestou z oběda

Dnešní den začal vskutku neortodoxně. Tak takhle bych zahájil dnešní zápisek v případě, že by můj den začal vskutku neortodoxně. Ovšem protože se tak nestalo, nemohu tak činit ni dále pokračovat ve stejném duchu.

Den začal prakticky velmi podobně, jako kterýkoliv jiný den z posledních pěti. Ráno jsem vstal už kolem jedenácté (Poznámka: raději napiš, že už v deset, abys tolik neprovokoval), dal si na snídani jogurt a vydal se do práce, abych stihl oběd. Oběd jsem stihl. Dal jsem si krkovičku s dobře vychuceným zelím a knedlíkem. Dle objednávky s knedlíkem bramborovým, ale žel bohu dostal jsem knedlík houskový, neb jiný už nebyl. Knedlík houskový je můj méně oblíbený druh knedlíku. Dalo by se asi dokonce říci, že úplně nejméně oblíbený. Chm.

Pak jsem sobě zakoupil citrónovou a malinovou zmrzlinu v nedaleké (respektive blízké) cukrárně. Ano, v té stejné, kde všechno dovážejí a nic nevyrábějí. Šmoulí zmrzlinu tentokráte neměli, ale měli perníkovou. Tu jsem si nedal, neboť její oficiální název zněl podivně a druhá brigádní slečna se nechala slyšet, že její vydání je pouze na občanský průkaz. Ten jsem neměl, tudíž jsem si dal citrónovou a malinovou. Malinová byla bohužel špatná volba. Nebyla příliš dobrá. Zato citrónová nezklamala. Také jsem si dal poslední kopeček, asi šla velmi na dračku.

Mimochodem dnes je zelený čtvrtek. Tedy alespoň pro ty, kteří se řídí gregoriánským kalendářem a zároveň jsou věřící. Pro všechny ostatní je to jen „čtvrtek, město je ucpané jako krtek“. V průběhu oběda jsme s kolegou wonderovali, proč se vůbec zelenému čtvrtku říká zelený čtvrtek. Teorií na to existuje nespočet, každopádně nejpravděpodobnější mě osobně připadá, že název vznikl v důsledku lingvisticky neschopných lidí, kteří původní německý název Greindonnerstag (fňukací čtvrtek – rozuměj lkavý) zkomolili na Gründonnerstag (zelený čtvrtek).

Ať tak či tak, faktem zůstává, že v zemích českých za celým fenoménem stojí cech pivovarů, který chtěl mermomocí nabízet zelené pivo a nevěděl kdy a jak. Bílou sobotu vymysleli výrobci pracích prášků a o popeleční středě zase nabízejí slevy pohřební ústavy – mnohde až 30%!

Toliko dnešní můj čtvrtek. Po zbytek dne zatím nevím co se přesně odehrálo, neboť den ještě neskončil a vzhledem k tomu, že mé schopnosti předvídat budoucnost nepatří k nejlepším, nebudu vám kazit radost a nechám vás co? Nechám vás překvapit!

Tak.Nyní se můžete kochat frázemi vedoucími právě sem:

citronova zmrzlina


Share

2 Responses to “Citrónová zmrzlina cestou z oběda”

  1. Nemám k tomu co říct a článek komentovat nechci. Chci Ti, milý Míšo, poděkovat za dárek z dalekého severu 🙂 A příště mě vezmete na oběd s sebou??

  2. Hmmm, Klárko, nepleteš si to tady náhodou s nějakou seznamkou anonymních sexuálních predátorů? Míša tě určitě jednoho dne na oběd vezme! Chce to vydržet!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *