No já sám bych tomu nevěřil, ale psali to tuhle v novinách, posuďte sami:

„Romové vyšli proti aktivistům Dělnické strany s klacky a golfovými holemi“

Z řečeného vyplývá, že cigáni jsou zapálení hráči golfu a tudíž snobové. Sice mi jeden kamarád říkal, že prý golf vůbec nehrají, nýbrž hole zcizili, aby s nimi bili své spoluobčany. To mi ovšem nepřijde logické, takže jsem takovou úvahu zavrhl jakožto rasistickou.

Jiný kamarád mi zase povídal, že naneštěstí pro cigány, se politické strany u nás dělí na ty, které slibují více dávek a na ty, které jich slibují méně. Dělnická strana asi slíbila cigánským předákům málo, proto tedy přišly na řadu ty hole.

To mi připadalo také tuze rasistické. I zavrhl jsem to jako pingpongový míček, už proto, že vím, že kdyby volby mohly v tomto státě něco změnit, už dávno by je zakázali.

Naštěstí jsem si vědom toho, že nejsme národ budižkničemů, nemakačenek, kteří jen vyžírají zásluhy práce někoho jiného, nepodvádíme, ať již své ženy/manželky nebo ostatní, nekrademe, když spatříme na ulici cigána, instinktivně si nesaháme na náprsní kapsu s peněženkou, zatímco si nepředstavujeme, že jemu se otevírá kudla v kapse.

V tomto státě nežijí lidé, kteří vám budou tvrdit, že zimní pneumatiky jsou jen marketingový výmysl gumy-produkujících firem, a že oni jezdí celý život na letních pneumatikách i v zimě a jsou v pohodě. Dokonce někteří nejdou tak daleko, že vám přiznají, že mívají problém tu vyjet kopeček, tu zabrzdit včas a tu i tam lehce do něčeho ťuknou se zdůvodněním „tomu by přece nezabránily ani zimní pneu, to vim ne, to dá rozum“. Z takových lidí mi není na blití. Ne proto, že nejsou omezení, idioti nebo proto, že nemají také volební právo, ale zejména proto, že neohrožují život ostatních a není jim to jedno.

A vůbec to není podobná sorta jako ukřivdění kuřáci, pejskaři, sektáři, slepě věřící fanatici, lidé beroucí drogy – všichni tito nehledají absolutní odůvodnění svých trapných a hloupých činů byť by bylo sebepraštěnější. A čím více nesmyslný argument použijí, tím se u toho netváří sebevědoměji. Falešné svědomí, které jim rozhodně nepodporuje právě drogová závislost.

Moment, nebo ne? Himl, jsem to možná trochu popletl.

Ale co já vím, že? Já si tady poctivě živím své tři důchodce, jednoho cigána a bůhví kolik dětí, které mají tito ve sklepních prostorách uskladněny na horší časy. Hm.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *