Odhadování vývoje cen nemovitostí v čr, tipování čísel sportky, věštba z křišťálové koule, astrologie, předpověď počasí. To vše má jeden společný jmenovatel: zbytečnost. Respektive úspěšnost velmi blízkou nule.

A proč o tom hovořím. Ta sebranka by chtěla od státu z mých daní 70 milionů korun na počítač pro přesnější předpovědi. Houby předpovědi! Hry nemají na čem hrát a porno kam ukládat, holomci. Sklinku od okurek na ně, do ní žábu a úspěšnost předpovědí se jim možná i dokonce zvýší! A nemusí to být ani superžába z afriky s psychedelickými účinky po olíznutí, stačí i obyčejná z brčálníku někde tady zpoza humna.

K čemu takové finance, ptám se, když i „předpověď“ na včerejšek velmi často poměrně nepřesně kolísá.

A výmluvy typu, že vloni ta D1 nemusela dopadnout tak špatně, kdyby bývali měli ten supermega počítač… Dovolte mi, abych se zasmál. Za nehody nemůže rozhodně počasí, nebo předpověď, ale v prvé řadě ŘIDIĆI! Ano. Sněží tady každý rok. A připraví se na to každý rok řidič? Zváží před cestou riziko havárie díky sníženým viditelným podmínkám? Kdepak. A v druhé řadě silničáři – rok co rok poslouchám z médií nějakého frantu lopatu, jak lamentuje nad tím, že „letos přišla ta zima trochu brzó nó, nás ten sníh tuze překvápííííl“ což mě jenom usvědčuje v tom, že ten spolek vede nějaký neschopný člověk, neboť komerční firma by s takovými výmluvami již dávno zanikla. A ve třetí řadě za to pochopitelně může stát, který nevytváří podmínky pro kvalitnější cestování – tedy lepší dálnice, případně vůbec nějaké, stíhání silničních pirátů adekvátním způsobem (například procentuální pokuty podle příjmu dotyčného s danou minimální výší, důsledné zabavování vozidel atp.) a tak dále. Dalo by se opět bohužel pokračovat do aleluja, ale bylo by to jen prázdné mlácení shnilé slámy.

Takže pojďme raději těch 70 milionů ušetřit, rozdat je do zdravotnictví, školství, eventuelně do předražených dálnic, bychom konečně něco udělali aspoň na oko správně.

Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *