Bezdětní – ostuda národa!

Aspoň tak to vidí křesťanská sebranka z KDU-ČSL. Přesněji řečeno chtěli by, aby rodiny se třemi až čtyřmi dětmi (!) neplatily daně vůbec, nebo by mohly využívat nějakého, patrně extrémního, daňového bonusu. Ba co víc, jedním dechem dodávají, že těch 9-11 miliard korun, které budou najednou chybět, si bohapustě vezmou z daní těch, kteří děti nemají, nebo se o ně nestarají.

Ano, to je tuze hezké. Dejme rovnítko mezi ty, kteří děti nechtějí, nemůžou je mít, či se o ně nestarají. Pro normálního člověka nepochopitelné, průměrný lidovec pravděpodobně jásá. Nechápu.

Mezi řádky čtu, že se jedná o boj o voliče. O voliče s mnoda dětmi, kteří by normálně volili čssd, která obvykle jejich kapsy naplňuje pastelkami a slevami melounů. Tito mají nyní možnost uchytit se a volit druhé zlo v podobě diskriminace bezdětných.

No_Kids_Tiny

Jestli jsem sám, kdo vidí, že rodina se čtyřma dětma bude ze systému jednoznačně čerpat více, než do něj dá, pak do mě hoďte kamenem. Klidně. Nemějte strach! Protože už třeba přeplněné školky, na které dnes nejsou dotace, vám bezdětní dobrovolně dotovat nebudou, tím jsem si zcela jist.

Takže v důsledku to celé povede k tomu, že lidovce bude volit kdejaká mnohopočetná rodina, která díky tomu nebude muset v budoucnu platit daně vůbec, ale do systému přinese hromadu šklebáků, kteří si po vzoru co viděli doma pořídí taky mnohopočetné rodiny, takže v důsledku žádný z nich nikdy nebude platit daně a všechno to dorovnají bezdětní. Skvostné.

A aby bylo jasno, nejsem pro diskriminaci žádné z těchto zmíněných „menšin“. Jsem pro, aby kupříkladu single matky s jakýmkoliv počtem dětí dostaly šanci na důstojné bydlení a rozumnou jejich výchovu. Ovšem vždy je třeba posuzovat individuálně, neboť v každém systému se najde hafo těch, kteří jej zneužijí, jen aby získali něco navíc. Rozhodně jsem však proti nadržování určité skupině osob, respektive proti tomu, aby určitá skupina byla diskriminována.

Jenže, kam se mám odvolat? Daně, nájem i svoz odpadků platím, děti nemám a ačkoliv se nepřímo o jednu rodinu s dětmi starám, stát mi za to co? Zvýší daně! Zdá se, že mé setrvání v této díře nebude mít dlouhého trvání.

A co nás čeká dál? 200% zdanění těm, kteří nejsou sezdaní a žijí pouze ve společné domácnosti? A co třeba extra zdanění homosexuálů! Ti také vesměs nemají děti. Šup s tím do svého programu, praštění náboženští fanatici. Jen houšť!Nyní se můžete kochat frázemi vedoucími právě sem:

bezdětní


Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *