Chtěl bych být andělem. Ani ne tak proto, že by mi to ladilo se jménem, ale proto, že jedinou mou starostí, by patrně bylo, jak se správně vyspat. Alespoň tak si to představují Mikael Wulff a Anders Morgenthaler.

Máte rádi (h)rozinky? Já ne, už pro zmatené užívání jejich názvů, kdy patrně správnější by měly být rozinky, vzhledem k původu slova, ale přesto často nalezneme hrozinky. Především je však nemám rád kvůli jejich konzistenci. Je nevalná, zvláštní a podobně jako představení petra novotného je to něco, co rozhodně podruhé rád vynechám. V jistém řetězci prodejním však prodávají tuze dobrou kari omáčku. Tedy výraz „tuze“ asi není úplně na místě, každopádně je dobrá, přijatelná. Obsahuje však ty proklaté sušené svině (tedy vlastně rozinky), které navíc nelze jednoduše vyextrahovat a je potřeba manuální zručnosti a bystrého zraku.

Má frustrace z této únavné činnosti vedla k rozhodnutí, že musím najmout odrozinkovávače. Odrozinkovávač, podobně jako třeba terminátor, je něco, co zatím neexistuje. Vytvořil jsem tedy unikátní pracovní pozici, plat je hodinový a pochopitelně hrubě nad úrovní minimální mzdy hongkongského správce toalet. Všechny údaje jsem zadal prostřednictvím jobs.cz do sekce brigády/ostatní. I navzdory precizní formulaci nepřinesl inzerát žádný výsledek. Dvakrát mi někdo akorát telefonoval. Jednou nějaká tuze milá paní z uvedeného serveru, která mi tvrdila, že někdo zneužil mé telefonní číslo za účelem žertu, a že to napravili. Nějakou chvíli trvalo, než jsem paní přesvědčil, že se o žádný žert nejedná, a že požaduji znovuvystavení inzerátu. Svou tezi jsem podpořil argumenty o rozinkách. Příliš nepochopila tu část o etymologii a ani nesdílela mé rozhořčení nad nesprávným použitím onoho výrazu, ale inzerát mi tedy vystavený ponechala.

Druhý telefonát byl ryze komerčního charakteru a nějaká dívčina se mi snažila nabídnout jistý produkt jisté telefonní společnosti. Zeptal jsem se jí, jestli bude náš hovor v rámci zkvalitňování služeb nahráván a poté vystaven na youtube.com. Po chvilce přemýšlení a několika blíže neidentifikovatelných citoslovcích, jež bych v psané formě reprodukoval jako „é“, mi odpověděla, že prý nebude. Načež jsem jí tedy požádal, ať se v kanceláři zeptá spolupracovníků, jestli někdo nechce koupit Playstation 2, stále v záruce, se dvěma bezdrátovými ovladači a jedním růžovým gumovým návlekem (na jeden z ovladačů). Slyšel jsem nějaké tlumené kašlání a pak se slečna omluvila, že prý ještě zavolá později. Od té doby se neozvala. Tak nevím.

Každopádně nevalný zájem uchazečů o mnou nabízenou pozici si vysvětluji jednak všeobecně nízkou nezaměstnaností v ČR (asi holt nikdo z těch 365 tisíc pobíračů dávek neměl chuť stát se odrozinkovávačem) a jednak nutností docházet ke mě do bytu kdykoliv budu chtít zrovna vařit něco s kari omáčkou, což bylo jednou z podmínek přijetí.

Ale nezoufám. Pevně věřím, že jednou bude tato kari omáčka i bez oněch rozinek a svět bude zase o něco krásnější.

Share

2 Responses to “Andělé v (h)rozinkách”

  1. Klarka says:

    Vyborny trik na odpalkovani telefonickych nabidek! A pokud jde o tu nabizenou pracovni pozici, Kyborg hleda brigadu blizko domova … kolik platis? 😉

  2. Tak necht jiz nehleda! Zde lezi jeho bohatstvi:

    http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/news/news.html?in_article_id=499240&in_page_id=1770#

    I kdyz uz tedy prekrocil hranici potrebnych let, coz by ale mohlo na druhou stranu znamenat jen vetsi zisky! 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *