Agresivní jízda s melounem v kufru

Většinou jezdím vozidlem tuze podle předpisů a nejinak tomu bylo i dnes. Vše začalo moudrým rozhodnutím dát si oběd. Mrzuté jen, že rozhodnutí přišlo okolo šesté hodiny večerní, ale což, nic není dokonalé. Tedy kromě dužiny melounu. Ale o tom až dále. Rozhodl jsem se, že pojedu do hypermegagiga marketu zakoupit sobě jídlo na oběd lomeno večeři lomeno druhou večeři.

Cestou jsem potkal nadtradiční množství policejních vozidel, policistů a smutně vyhlížejících dárců orgánů motocyklových fanoušků a toho času pravděpodobně již bývalých vlastníků tohoto ďábelského přístroje na nepřímé darování krve. Zhruba za hodinu jsem vítězoslavně dojel do míst, kde měli mít kromě krámu plného krámů také grilované bezpeřnaté opeřence zlatavé barvy a neživých tvarů. Leč, štěstěna mi nepřála a v regálu se na mě smutně usmíval pouze kus grilovaného krčku od vedle vesele se smějící hlavičky prasátka vepřového.

Omi Inu, nezbývalo, než se vydat mezi tlupu nenažraných nenažranců a zakoupit sobě téhož kuřátka, leč v podobě syrové. Nu což, jako obvykle jsem sobě řekl, že nakoupím jen to a nic víc, abych za několik minut smýkal vozíkem navíc meloun, mrkev, vodu, konzervy, okurky, rohlíky, citronový univerzální čistič podlah mistr propr, čtyři banány, rajčata a nevím co zbytečného ještě. V nákupní opilecké pýše jsem sobě vnutil myšlenku, že všechno to ledničkové harampádí potřebuju a jal jsem se jej tedy zaplatit. Tato část proběhla překvapivě bez problémů.

Odebral jsem se tedy naskládat svůj objemný nákup do vozítka, kterým jsem přijel. Ledabyle jsem naházel veškeré potraviny do patřičných tašek k tomu určených, všechno jsem seřadil nejprve podle barvy, následně podle toho jak to budu doma skládat do lednice či mrazáku a naposled podle tabulky důležitosti denního výživového přídelu vydané ministerstvem zdravotnictví. Krásně jsem vše urovnal a meloun, akorát meloun, tuto odpornou zeleninu, jsem nechal volně se válet uprostřed.

squaremelon

Nasedl jsem na místo spolujezdce, následně správně na místo řidiče a vyrazil jsem. Na blízkém kruhovém objezdu jsem zpozoroval krásně si vrnící bmw z4 v samičce. É, teda samičku v kabrioletu bmw z4. Inu nedalo se jinak, šlápl jsem na to jak tonda z horní dolní, který si zrovna dozádu připevnil křídlo z bíleho polyvinylchloridu a vyrazil za ní. Řezal jsem zatáčky hlava nehlava pilu nemaje, jen abych udržel tempo s vozítkem o devět tříd lepším než to moje. Bohužel kousek za připojovacím pruhem dálničním se z pronásledovaného vozítka stala modrá tečka na obzoru a mě nezbylo než zařadit normální rychlost, vrátit se do svého pruhu a třením o svodidla se snažit zbavit nalepeného skůtru, který se mi kdesi nevhodně připletl do cesty. Mrzuté.

Vyrazil jsem tedy poklidnou seniorskou jízdou směrem domů a těšil jsem se, kterak sobě meloun nachladím a následně zbaběle umístím do svých útrob. Dojedu na místo, otevírám kufr a v něm… lečo. To je divné, povídám si, vždyť jsem lečo nekupoval tak od roku 1986! To je nějaké podezřelé. A přitom lečo všude. Lečo na koberečku, lečo v tašce, lečo na vnitřním světélku, lečo na vnitřním obložení, ba dokonce lečo i v krabici se nářadím a kondomy. Hmm. Něco tady nehraje, říkám si, furt si drbu čelo, když tu ke mě zezadu přistoupí soused a s úsměvným tónem mi sdělí:

Koukám sis koupil meloun. No raději bys to měl vyčistit co nejdřív. Teď nedávno jsem v autě zapomněl po návratu z dovolené tři dny meloun a další tři dny jsem nikam nemohl jet! A to byl původně v daleko lepším stavu, než ten tvůj!

Hmm, vskutku nemilé. Měl pravdu tento bodrý muž. Skutečně to nebylo lečo, nýbrž meloun ve stavu, v jakém by se nacházel nejspíše pouze v odšťavňovači nebo právě v kufru auta po zběsilé jízdě bez připoutání bezpečnostními pásy. Jenže kdo to má vědět, vždyť v příručce k vozidlu nic o pásech pro zeleninu, melounech ani nebezpečích s tím spojených, nepíší!

P.S. Prodám zelenou toyotu corollu. Zn. Spěchá!Nyní se můžete kochat frázemi vedoucími právě sem:

BMW Z4


Share

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *